همانطور که پیشتر شما را در جریان قرار داده بودیم، سونی در حال کار کردن بر رویِ بروزرسانی عظیم شماره 5.0 کنسول پلی استیشن 4 میباشد. سونی ماه گذشته این خبر را رسماً اعلام کرد و چند ساعت بعد اذعان شد که این بروزرسانی به زودی در قالب نسخه بتا برایِ برخی از کاربران به صورت آزمایشی عرضه خواهد شد.

حال بر طبق برنامه ریزی هایِ انجام شده، به نظر میرسد این بروزرسانی در قالب نسخه بتا و به صورت آزمایشی در حال انتشار میباشد. سونی درباره شرایط دریافت این بروزرسانی و امنیت اطلاعات مربوط به آن با کاربران بسیار صریح رفتار کرده است، اما باز هم مثل گذشته اطلاعاتی درباره این بروزرسانی لو رفته است.

بر اساس اطلاعاتی که یکی از سایت هایِ بسیار معروف فعال در زمینه بازی ارائه داده است، یکی از بزرگترین ویژگی هایِ بروزرسانی عظیم بعدی کنسول PS4 به بیرون درز پیدا کرده است. این وبسایت ادعا میکند که به تغییرات بروزرسانی شماره 5.0 دست یافته است و توانسته است اطلاعاتی از آن کسب کند.

اینطور که گفته میشود، یکی از بزرگترین ویژگی هایِ بروزرسانی آینده سیستم عامل PS4 سونی قابلیت استریم کردن بازی ها با رزلوشن 1080p و با نرخ 60 فریم بر ثانیه در کنسول PS4 Pro میباشد. همچنین، گفته میشود در این بروزرسانی یک تغییر بسیار بزرگ در زمینه شبکه پلی استیشن رُخ خواهد داد، که مربوط به دنبال کردن سایر کاربران در شبکه پلی استیشن بدون دوست شدن با آنها میباشد.

این قابلیت پیشتر در کنسول XBX1 مایکروسافت وجود داشت، که کاربران بدون اینکه با یکدیگر دوست شده باشند میتوانستند یکدیگر را دنبال کرده و از وضعیت یکدیگر باخبر شوند. در پایان نیز اشاره شده است که این بروزرسانی با خود ویژگی هایِ جدیدی چون نمایش وضعیت آپلود/دانلود در منویِ دسترسی سریع را با خود به ارمغان خواهد آورد، که حرکت بسیار مفیدی برایِ کاربران کنسول PS4 میباشد.

سونی هنوز به صورت رسمی عرضه بروزرسانی شماره 5.0 را تأیید نکرده است، اما چیزی که بدیهی است، با توجه به شواهد موجود این بروزرسانی در قالب نسخه بتا هم اَکنون در حال انتشار میباشد. همچنین، سونی درباره تاریخ عرضه نسخه نهایی این بروزرسانی نیز سخنی به میان نیاورده است، اما پیش بینی میشود تا ماه آینده میلادی این بروزرسانی در قالب نسخه نهایی برایِ هر 3 نسخه از کنسول PS4 منتشر شود.

منبع: