0458-ssdc-concept-for-android-e5f-1-desktop-2800x1240-473d947bac65b380e094ee3cabddcf92

کمتر از یک هفته از انتشار اولین نسخه از طرح بتایِ اَندروید 7.0 نوقا برایِ گوشی اکسپریا X Performance میگذرد که پیش بینی هایِ ما درست از آب درآمده است و سونی امروز با گسترش طرح هایِ آزمایشی خود، طرح مفهومی اَندروید 7.0 نوقا را برایِ گوشی محبوب و بسیار پر فروش اکسپریا X آغاز کرد.

سونی طرح بتایِ اَندروید 7.0 نوقا را در آخرین روزهایِ تابستان سال میلادی جاری معرفی کرد و اعلام شد گوشی اکسپریا X Performance اولین گوشی سونی است که در این طرح شرکت داده خواهد شد. اگر به خاطر داشته باشید، سونی طرح بتایِ اَندروید 6.0 مارشمالو را برایِ گوشی هایِ نیمه اول و دوم سال 2014 خود تدارک دیده بود و اَکنون طرح اَندروید 7.0 تنها برایِ گوشی هایِ خانواده X در دسترس علاقه مندان میباشد.

اما اگر به خاطر داشته باشید، طرح مفهومی اَندروید 6.0 در نسخه هایِ نهایی با توقف انتشار نسخه هایِ بعدی اَندروید برایِ گوشی هایِ پرچمدار سال 2014 سونی متوقف شد و اَکنون با اولین گوشی از خانواده X مجدداً با نفسی تازه و روشی جدید از سرگرفته شده است و انتظار میرود روزهایِ خوبی برایِ گوشی هایِ خانواده X در پیش باشد.

سونی اذعان میکند این نسخه از اَندروید نوقا همچون طرح بتا صرفاً از برخی جهات شبیه به نسخه نهایی میباشد و تنها برخی از ویژگی هایِ ذاتی اَندروید 7.0 همچون حالت چند پنجرگی و اعلانیه هایِ جدید در آن فعال میباشد. پس باید در آینده و تا زمان انتشار نسخه نهایی، انتظار برخی تغییرات ظاهری را داشته باشیم.

سونی موبایل اشاره میکند که این طرح فعلاً برایِ کاربران گوشی هوشمند اکسپریا X در قاره اروپا و تنها برایِ نسخه F5121 در دسترس میباشد. کاربران میتوانند از طریق فروشگاه نرم افزاری گوگل و از طریق صفحه اختصاصی برنامه طرح اَندروید مفهومی سونی به ثبت نام در این طرح بپردازند و خود را برایِ دریافت بروزرسانی نسخه مفهومی اَندروید 7.0 نوقا آماده سازند.