سونی امسال با معرفی اکسپریا XA1 Plus، برای اولین بار سنسور اثر انگشت را در یکی از گوشی های میان رده خود به کار برد. البته پیش از این اکسپریا X با سنسور اثر انگشت عرضه شده بود، اما آن را نمیتوان یک مدل میان رده قلمداد کرد. با این حال انتظارات از سونی این است که در سال آینده مدل های میان رده بیشتری با سنسور اثر انگشت به بازار عرضه کند.

اطلاعاتی که تا به این لحظه بدست آمده نشان میدهد، سونی تعداد زیادی گوشی میان رده و پرچمدار را برای سال آینده آماده کرده که از بین آنها احتمالاً چند مدل در نمایشگاه MWC معرفی خواهد شد. نکته جالب اینجاست که تا این لحظه هیچ تصویری از گوشی های آینده سونی به بیرون درز نکرده و تمام اطلاعات فقط به بنچمارک ها و مشخصات روی کاغذ محدود میشود.

یکی از رسانه های شرقی، گزارش داده که در سال آینده سونی میان رده های خود را با سنسور اثر انگشت که در پشت بدنه قرار دارد معرفی خواهد کرد. منبع اصلی این گزارش مشخص نیست اما این پیش بینی با تصاویری که چند ماه پیش از یک گوشی سونی به بیرون درز کرده بود همخوانی دارد. چند ماه پیش تصاویری که در ادامه مشاهده میکنید، افشا شده بود که هیچوقت به مرحله معرفی رسمی نزدیک نشد. با این حال گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که احتمالاً میان رده های سال آینده سونی به همین شکل خواهند بود.


البته تصاویری که در بالا مشاهده میکنید، احتمالاً یک نمونه اولیه از میان رده های آینده سونی است و طراحی نهایی متفاوت با این طراحی خواهد بود. با این حال احتمال اینکه سونی در طراحی جدید خود سنسور اثر انگشت را به پشت بدنه منتقل کند کم نیست. نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع: