سونی در کشورهایِ شرق آسیا از اعتبار ویژه ای برخوردار است. نمونه این موضوع را میتوان به فروش بسیار خوب گوشی هایِ سونی در بازار کشور ویتنام جستجو کرد. اما در این بازار پرسود، همه میدانند همانطور که سونی در کشور خانگی خود ژاپن از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است، کمپانی سامسونگ نیز در کشور خانگی اش، کُره، از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است و بیشتر کاربران سراغ گوشی هایِ سامسونگ میروند تا سایر برندها.

حال فکر کنید با این وضعیت یک کمپانی قصد حضور در کشور خانگی کمپانی دیگری را داشته باشد. سونی معمولاً با احتیاط بسیار زیادی محصولات خود را به بازار کُره میفرستند و اینبار نیز بهترین محصول خود را برایِ رقابت با سنگین وزن ترین حریفش در کشور خانگی حریف به میدان فرستاده است تا یکبار دیگر شانس خود را در بازار کُره امتحان کند و سهمی از این بازار پرسود کسب کند.

از کُره خبر میرسد که سونی از صبح امروز گوشی اکسپریا XZ Premium را برایِ پیش فروش در این کشور در دسترس کاربران قرار داده است. سونی قیمت بسیار مطلوب 869.000 وون را برایِ گوشی اکسپریا XZ Premium در کشور کُره در نظر گرفته است، که در واقع حدود 770 دلار آمریکا میشود و قیمت بسیار مناسبی برایِ یک گوشی هوشمند با مشخصات اکسپریا XZ Premium است.

سونی اشاره میکند که پیش فروش این گوشی در تاریخ 8 ژوئن 2017 میلادی به اتمام خواهد رسید و این گوشی از تاریخ مذکور به قفسه فروشگاههایِ کُره انتقال خواهد یافت و کاربران میتوانند اکسپریا XZ Premium را با قیمت گفته شده خریداری کنند. همچنین، سونی خاطر نشان کرده است که با همکاری خُرده فروشی هایِ بزرگ کُره نیز این گوشی را به دست کاربران خواهد رساند.

اما سونی در آخر اشاره میکند که برایِ پیش خریداران گوشی اکسپریا XZ Premium در کشور کُره پیشنهادات ویژه ای نیز در نظر گرفته است. اینطور که به نظر میرسد، پیش خریداران گوشی اکسپریا XZ Premium در این کشور به همراه گوشی خود کاورهایِ بسیار شکیل و یک اسمارت بند سونی نیز هدیه میگیرند. هنوز جزئیات این هدایا به طور دقیق مشخص نیست.

منبع: