مینگ-چی کو: هر سه گوشی آیفون سال 2020 به تکنولوژی 5G مجهز می شوند

1
۲۵,۸۲۴

در ماه ژوئن گذشته تحلیل گر معروف شرکت اپل یعنی مینگ-چی کو (Ming-Chi Kuo) اظهار داشت که شرکت اپل در سال 2020 دو عدد از گوشی های آیفون خودش را به تکنولوژی و مودم های 5G مجهز خواهد کرد اما اکنون او پیش بینی خودش را از این وضعیت تغییر داده و می گوید که هر سه گوشی آیفون سال آینده با پشتیبانی از نسل بعدی تکنولوژی شبکه های ارتباطی عرضه خواهند شد.

آقای کو می گوید پس از اینکه شرکت اپل موفق شد تا بخش تولید مودم های شرکت اینتل را به نفع خودش تصاحب کند، این شرکت اکنون در شرایط بهتری نسبت به گذشته قرار داشته و می تواند که توسعه مودم های 5G را برای گوشی های آیفون سال آینده انجام دهد.

کو در ادامه می گوید که پیش بینی می شود در سال 2020 قیمت گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید که به مودم های 5G مجهز شده اند از 250 الی 350 دلار به بالا شروع خواهد شد و همین مورد اپل را مجبور می کند تا برای فروش بیشتر تمامی دستگاه های خودش را به این تکنولوژی مجهز کند.

علاوه بر این، در سال 2020 مشتریان مجهز بودن یک تلفن همراه هوشمند به مودم 5G را یکی از کلیدی ترین عوامل خرید به حساب می آورند و همین موضوع باعث می شود تا شرکت اپل بتواند از این موقعیت به وجود آمده نهایت استفاده را کرده و نتایج را به نفع خودش تغییر دهد. همچنین یکی دیگر از فواید دستگاه های 5G برای شرکت اپل پتانسیل رشد اکو سیستم واقعیت افزوده (Augmented Reality) است.

در بحث مشخصات مودم های 5G که به احتمال زیاد شرکت اپل در گوشی های آیفون سال آینده استفاده کند، آقای کو معتقد است که این مودم ها با عملکرد sub-6GHz عرضه خواهند شد و شرکت اپل فعلا قصد استفاده از تکنولوژی mmWave را در مودم های خود ندارد. این موضوع باعث می شود تا اپل بتواند قیمت تمام شده مودم ها را برای گوشی های آیفون خودش کاهش دهد. البته ذکر این موضوع خالی از لطف نیست که شرکت اپل در گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد تا برای اولین گوشی های آیفون مجهز به مودم های 5G از مودم های ساخت شرکت کوالکام استفاده کند و آنها این برنامه را دارند که فعلا و تا سال 2021 به توسعه مودم های اینتل ادامه داده و سپس از آنها استفاده کنند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here