IMG_20151218_004320

از آنجایی که چندی است گوگل درباره نسخه بعدی اَندروید که 100 درصد اولین حرف نام آن با N آغاز خواهد شد صحبت میکند، برای بسیاری این شبهه به وجود آمده است که شاید نسخه بعدی اَندروید، اَندروید N باشد. خیلی بعید است که گوگل دست به چنین کاری بزند و این حرف ها بیشتر در حد شایعه هستند؛ اما آن چیزی که واضح است نام بروزرسانی بزرگ بعدی سیستم عامل اَندروید گوگل با حرف N آغاز میشود، اما گوگل هنوز خودش هم نمیداند که نام آن چیست؛ چون خیلی با نسخه بعدی اَندروید فاصله داریم.

همه میدانیم که نام بروزرسانی بزرگ بعدی اَندروید که با حرف N آغاز میشود حرف یک خوردنی است، آن هم ترجیحاً شیرین، چون گوگل از اَندروید 1.5 که کیک فنجانی ( همان کیک یزدی خودمان ) نام گرفته بود، تا به امروز نام هر نسخه از اَندروید را از بین شیرینی جات انتخاب کرده است. اما بحثی که مطرح میشود این است که گوگل نام بروزرسانی عظیم بعدی اَندروید را چگونه انتخاب خواهد کرد؟

شاید این روش بسیار غیرمعمول باشد، اما شاید اینبار از کاربران نام نسخه بزرگ بعدی اَندروید پرسیده شود. اگر بخواهیم کمی رسمی تر این موضوع را مطرح کنیم، باید بگوییم که ساندرا پیچای ( مدیرعامل شرکت گوگل ) چندی پیش اعلام کرد که احتمالاً نام نسخه بعدی اَندروید از طریق یک نظرسنجی آنلاین و توسط کاربران انتخاب خواهد شد.

ساندارا پیچای هفته گذشته و در خلال دیدار خود با دانشجویان یکی از دانشگاههایِ بزرگ دهلی نو این موضوع را مطرح کرد که اگر قرار باشد نام نسخه عظیم بعدی اَندروید از طریق یک نظرسنجی آنلاین انتخاب شود و اگر واقعاً اکثر مردم هند در این نظرسنجی شرکت کنند، احتمالاً نام یک شیرینی معروف هندی به عنوان نام اَندروید بعدی در نظر گرفته شود ( هر چند، تا به امروز ما نام شیرینی معروفی از کشور هند را نشنیده ایم که با حرف N آغاز شود! ).

اما بیایید کمی انتخاب هایِ احتمالی را برای نظرسنجی آنلاین گوگل بررسی کنیم. از جمله خوردنی هایِ شیرینی که با حرف N آغاز میشوند میتوان به شیرینی بادامی ( Nougat )، نان جوزدار ( Nut bread ) و شکلات نوتلا ( Nutella ) اشاره کرد. از آنجایی که نسخه بعدی اَندروید بعید است اَندروید N نام بگیرد و در بهترین حالت ممکن نیمه دوم سال 2016 میلادی نزدیکترین زمان برای انتشار این نسخه از اَندروید به نظر میرسد، از این رو گوگل فرصت کافی برای تصمیم گیری درباره نام نسخه عظیم بعدی اَندروید را خواهد داشت. نظر شما همراهان همیشگی چیست ؟

منبع: