ap_resize.php

اگر با ما همراه بوده باشید، چند روز پیش خبری درباره بروزرسانی عظیم آینده سیستم عامل اَندروید منتشر کردیم و در آن اشاره کردیم که احتمالاً نسخه بعدی اَندروید با نام اَندروید 7.1 نوقا منتشر خواهد شد. همانطور که پیشتر نیز بیان شد، گوگل بروزرسانی هایِ آینده خود را به اختصار MR مینامد و بر آنها شماره ای میگذارد.

مثلاً بروزرسانی عظیم سیستمی آینده اَندروید فعلاً با نام MR1 شناخته میشود، که بنابر گمانه زنی ها آنرا با نام اَندروید 7.1 میشناسیم. اما بحث نامگذاری و شماره گذاری نسخه هایِ بعدی اَندروید تا به امروز در هاله ای از ابهام بود، که ساعاتی پیش این موضوع برایِ همگان روشن شد تا تکلیف نسخه هایِ آینده اَندروید مشخص شود.

یکی از درزدهندگان مشهور دنیایِ فناوری که قطعاً نام او را زیاد شنیده اید، اعلام کرده است که بروزرسانی عظیم سیستمی بعدی اَندروید، اَندروید 7.1 میباشد و نسخه هایِ بعد از آن به ترتیب اَندروید 7.1.1 و اَندروید 7.1.2 خواهند بود. Evan Blass صاحب حساب کاربر evleaks در توئیتی این خبر را اعلام کرده است تا خیال همه از بابت نسخه هایِ بعدی اَندروید راحت شود.

Evan Blass   evleaks    2

به نظر میرسد گوگل به صورت بسیار جدی در حال کار کردن بر رویِ نسخه هایِ بعدی اَندروید میباشد و بنابر خبرهایِ منتشر شده، از روز انتشار نسخه نهایی اَندروید 7.0 نوقا، توسعه اَندروید 7.1 برایِ عرضه احتمالی همراه با نکسوس هایِ جدید گوگل که در پاییز امسال معرفی خواهند شد شروع شده است و نسخه بتایِ این بروزرسانی عظیم تا چند هفته دیگر در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

اینکه گوگل با این جدّیت در حال کار کردن بر رویِ سیستم عامل اَندروید میباشد بسیار خبر خوشحال کننده ایست، اما تکلیف کمپانی هایِ بزرگ گوشی سازی دنیا هنوز مشخص نیست. اینکه گوگل در نظر دارد چند نسخه از اَندروید را در فواصل کوتاه منتشر کند، شاید به مزاق برخی از کمپانی هایِ گوشی سازی خوش نیاید.

البته باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهیم که گوگل در نظر دارد پراکندگی سیستم عامل اَندروید را یکبار برایِ همیشه برطرف سازد و نوید انتشار نسخه خام اَندروید 7.0 را برایِ پرچمدارانی که پس از عرضه نسخه نهایی اَندروید 7.0 معرفی و عرضه میشوند را به کاربران سراسر دنیا داده است. گفتنی است که چند و چون این ماجرا هنوز به درستی مشخص نیست و باید منتظر اظهار نظر دقیق گوگل پیرامون این موضوع بمانیم.