backcamera
چند روز قبل بررسی تخصصی اکسپریا M5 را از سایت تخصصی اکسپریا خواندید. در این بررسی ما به کیفیت بالای دوربین این دستگاه اشاره داشتیم و گفتیم که سونی با سنسور جدید خود موفق به ایجاد یک تحول در اسمارت فون های میان رده خود شده است.

اکسپریا M5 که از یک سنسور 21 مگاپیکسلی IMX230 برخوردار است، با وجود اینکه در رده میان قیمت های بازار قرار دارد، اما از حیث دوربین میتواند با برترین های بازار رقابت کند. سونی از اکسپریا Z1 تا اکسپریا Z3 Plus در تمامی گوشی های سری Z از دوربین 20.7 مگاپیکسلی استفاده کرده بود. اما بعد از اکسپریا Z3 Plus، اکسپریا M5 به یکباره ظهور پیدا کرد تا لقب برترین دوربین بین گوشی های اکسپریا را از حیث اندازه تصاویر به خود اختصاص دهد.

البته صدرنشینی اکسپریا M5 زیاد به طول نکشید و خانواده اکسپریا Z5 از راه آمدند تا با دوربین 23 مگاپیکسلی خود غوغا کنند. اما با این وجود بعید است تا مدت ها هیچ اسمارت فون میان رده دیگری با دوربینی قدرتمند تر از اکسپریا M5 معرفی شود.

در بررسی اکسپریا M5 از دوربین این دستگاه زیاد سخن گفتیم. از میزان جذب بالای نور در شب توسط دوربین این دستگاه تا نویز نسبتا زیاد عکس ها در مقایسه با دوربین پرچمداران اکسپریا! البته اکسپریا M5 با سنسور 21 مگاپیکسلی خود حرف های زیادی برای گفتن دارد. حرف هایی که بعد از به روزرسانی های نرم افزاری و ارتقای دوربین دستگاه به صدا در می آیند. با این وجود بد نیست حالا یک مقایسه ای کوتاه از دوربین این دستگاه با اکسپریا Z2 داشته باشیم. اکسپریا Z2 با دوربین 20.7 مگاپیکسلی و اکسپریا M5 با دوربین 21.2 مگاپیکسلی با هم به جنگ برخواستند.

عکس های بالا همگی اکسپریا M5 و عکس های پایین اکسپریا Z2 است.

M5

Z2

M5-3

Z2-3

M5-1

Z2-1

M5-2

Z2-2