Xperia-Z5-vs-Z3-vs-6-Plus-vs-S6-vs-G4-indoor-camera-samples.JPG
همانطور که میدانید با وجود این که سنسور بیشتر سازندگان گوشی های مطرح دنیا، ساخته سونی است اما همیشه مقایسه عکس های گرفته شده توسط هر کدام از آن ها جذابیت و هیجان خاص خودش را دارد و دلیل آن میتواند دو چیز باشد. یکی این که بخش بزرگی از کیفیت نهایی یک تصویر بر عهده پردازش نرم افزاری است که توسط سازنده ها اعمال میشود و نکته دیگر این که سونی معمولا در دوربین پرچمداران خود از سنسورهایی استفاده میکند که به نوعی اختصاصی است و در گوشی های هوشمند دیگر استفاده نمیشود.

اما همانطور که میدانید سونی در پرچمداران تازه معرفی شده اش از جدیدترین سنسور ساخته شده توسط خودش استفاده کرده است که تا به امروز و در روی کاغذ از تمام اسمارتفون های هوشمند اندرویدی برتر است. این برتری هم در اندازه مگاپیکسل و هم در سرعت فوکوس فوق سریع، خود را به بهترین شکل نمایان کرده است. دوربین گوشی های سری Z5 اکسپریا برابر با 23 مگاپیکسل است و از فوکوس اتوماتیک 0.03 ثانیه ای برخوردار است که این دو عاملِ اصلی و برترِ این سنسورها نسبت به سایرین است.

از آن طرف گوشی هایی که در این مقایسه به جدال اکسپریا Z5 آمده اند جدیدترین پرچمداران عرضه شده توسط شرکت ها هستند که هر کدام از دوربین باکیفیتی برخوردار هستند. اما نکته ای که حائز اهمیت است، این است که اکسپریا Z5 در حال حاضر از نسخه های اولیه فریمور نرم افزاری برخوردار است، در حالی که هر کدام از گوشی های دیگر فرصت زیادی برای دریافت بروزرسانی های مختلف داشته اند، این در حالی است که نسبت به این موضوع اشاره داشتیم که بخش بزرگی از کیفیت نهایی یک تصویر بر عهده پردازش نرم افزاری است!

حالا با این توضیحات، میتوانید اولین مقایسه از نمونه عکس های گرفته شده با دوربین اکسپریا Z5 ،آیفون 6 Plus، گلکسی S6، اکسپریا Z3 و ال جی G4 را مشاهده نمایید و در انتها نظر خود را راجع به آن مطرح کنید.
عکس ها به ترتیب از بالا به پایین
گلکسی S6
آیفون 6 پلاس
ال جی G4
اکسپریا Z3
اکسپریا Z5
تمامی عکس ها برای کاهش حجم کوچک شده اند. برای مشاهده عکس ها در اندازه اصلی بر روی عکس ها کلیک کنید.
عکس شماره 1
Galaxy-S6

iPhone-6-Plus

LG-G4

Xperia-Z3

Xperia-Z5

عکس شماره 2
Galaxy-S6_2

iPhone-6-Plus_2

LG-G4_2

Xperia-Z3_2

Xperia-Z5_2

عکس شماره 3
Galaxy-S6_3

iPhone-6-Plus_3

LG-G4_4

Xperia-Z3_3

Xperia-Z5_3

عکس شماره 4
Galaxy-S6_4

iPhone-6-Plus_4

LG-G4_3

Xperia-Z3_4

Xperia-Z5_4