رقابت در بین گوشی های هوشمند، مخصوصاً در بالاترین سطح بازار همیشه جذاب و تماشایی بوده است. مخصوصاً اگر این رقابت بین دوربین دو گوشی هوشمندِ مدعی در بازار باشد. اکنون دیگر مانند سال های قبل نیست که دوربین در یک گوشی هوشمند، تنها وسیله ای برای رفع نیازهای اولیه باشد. امروزه دوربین های موبایل آنقدر حرفه ای شدند که حتی گاهی کاربر را از خرید دوربین حرفه ای هم بی نیاز میکنند.

اکسپریا XZ2 جدیدترین پرچمدار سونی است که روزشمار معکوس آن برای ورود به بازار ایران شروع شده است. به زودی منتظر خبرهای خوبی از سونی در ایران باشید. ولی تا آن زمان فعلا به مشاهده مقایسه ها و بررسی های این گوشی هوشمند جذاب بسنده خواهیم کرد.

امروز مقایسه ای حرفه ای از اکسپریا XZ2 را مشاهده خواهیم کرد که در طرف دیگر میدان، گوشی هواوی P20 قرار گرفته است. حتماً در جریان هستید که گوشی P20 با دوربین دوگانه، ادعای فراوانی به عنوان یک کمرافون قدرتمند دارد. حتی در آزمایش وبسایت DXOMark نیز این دستگاه در کنار برادر بزرگتر خود بالاترین امتیازات ممکن را در بخش عکاسی گوشی های هوشمند بدست آورده است.

مقایسه دوربین بین دو گوشی اکسپریا XZ2 و P20 در دو بخش به عمل آمده که بخش اول مربوط به روشنایی روز و بخش دوم مربوط به شرایط کم نوری است. پیش از این بخش اول مقایسه را در شرایط نوری زیاد مشاهده کرده بود. حال نوبت به شرایط نور کم رسیده تا چالش جذابی توسط این دو گوشی شکل بگیرد. پیشنهاد میکنیم حتماً این مقایسه را تماشا کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. بخش اول مقایسه را میتوانید از اینجا تماشا کنید.