Sony-Xperia-Z5-displays-970-80
از صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium تا به امروز بارها سخن گفتیم. صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium با رزولوشن 4K که تنها گوشی هوشمند در جهان با این رزولوشن نیز میباشد در مقایسه های متعددی که توسط سایت تخصصی اکسپریا انجام شده برتری مطلقی نسبت به رقبای موجود در بازار دارد.

ما تا پیش از این مقایسه های اختصاصی از صفحه نمایش اکسپریا Z5 Premium با گوشی های الجی G4، اپل iphone 6 Plus و گلکسی S6 Edge Plus به عمل آوردیم که نمونه های آن را در سایت تخصصی اکسپریا مشاهده کردید. ما حتی مقایسه ای جداگانه از صفحه نمایش این دستگاه با اکسپریا Z5 را نیز در سایت تخصصی اکسپریا مشاهده کردیم اما این بار قصد داریم غول سونی را با کوچکترین برادر خود به یک نبرد دوستانه دعوت کنیم.

اکسپریا Z5 Premium و اکسپریا Z5 Compact از نظر صفحه نمایش در دو رده کاملا متفاوت قرار میگیرند. اکسپریا Z5 Premium با صفحه نمایش 4K و اکسپریا Z5 Compact با صفحه نمایش HD تفاوت فاحشی از نظر رزولوشن صفحه نمایش دارند. اما ما در بررسی کامپکت نیز به این موضوع اشاره کردیم که این دستگاه با وجود رزولوشن پایینتر صفحه نمایش نسبت به برادرانش، کیفیت بسیار قابل قبولی از خود به نمایش گذاشته است.

مقایسه صفحه نمایش پرمیوم و کامپکت از خانواده Z5 این بار به طور اختصاصی توسط سایت تخصصی اکسپریا انجام شده است. در ابتدا این موضوع قابل تایید است که نور صفحه نمایش اکسپریا Z5 Compact در حداکثر خود کمی بیشتر از اکسپریا Z5 Premium بود. در نمایش رنگ ها این دو دستگاه کاملا به هم نزدیک بودند هر چند که تفاوت بسیار ناچیزی در نمایش برخی رنگ ها مثل سفید و قرمز مشاهده شده بود.

زاویه دید هر دو دستگاه در بهترین حالت ممکن قرار دارد. به طور کلی در تماشای این دو صفحه نمایش از راه دور هر چند که اکسپریا Z5 Premium نسبت به برادر خود برتری دارد اما اکسپریا Z5 Compact نیز دست کمی از پریمیوم ندارد. اما هنگام تماشای ویدئوی 4K در هر دو دستگاه بود که ما به تفاوت این دو صفحه نمایش و کیفیت خارق العاده اکسپریا Z5 Premium در نمایش ریزترین جزئیات پی بردیم. در پایین میتوانید مقایسه ای از صفحه نمایش این دو دستگاه را به صورت اجمالی تماشا کرده و نظرات خود را نیز در مورد عملکرد دو دستگاه با ما در میان بگذارید.

Compare (10)

Compare (7)

Compare (11)

Compare (13)

Compare (20)

Compare (23)

Compare (24)

Compare (26)

Compare (27)

Compare (28)

Compare (31)

Compare (14)

Compare (15)

Compare (16)

Compare (17)

Compare (19)