sony-xperia-z5-premium-vs-lg-g4-aa-5

وقتی سونی در کنفرانس اختصاصی خود در نمایشگاه IFA 2015 پرده از عضو جدیدی از خانواده Z5 با نام اکسپریا Z5 Premium برداشت، عده بسیار زیادی به جهت استفاده از اولین صفحه نمایش 4K در یک گوشی هوشمند از این شرکت تقدیر و عده ای دیگر کار این شرکت را زیر سوال بردند. خوب یا بد، اَکنون اکسپریا Z5 Premium در دستان ماست. اما نتیجه چیست؟

همانطور که اشاره شد، گوشی اکسپریا Z5 Premium سونی لقب اولین گوشی هوشمند دنیا را دارد که از یک صفحه نمایش با تراکم خیره کننده 806 پیکسل بر اینچ با وضوح 4K بهره میبرد و تصاویر را به شکل خیره کننده ای در برابر چشمان ما قرار میدهد. در بدو اَمر انتقادات بسیار زیادی بر عملکرد باتری دستگاه و تحت شعاع قرار گرفتن عمر باتری از بابت مصرف بالایِ این صفحه نمایش مطرح بود، اما سونی به خوبی جواب منتقدان را داد.

سونی از یک سیستم ترکیبی برای صفحه نمایش خارق العاده این دستگاه استفاده کرده است. در واقع صفحه نمایش Z5 Premium همیشه با وضوح 4K به شما نشان داده نمیشود، مگر در آنجایی که به آن نیاز دارید! همه میدانیم که بخش تصاویر و ویدئوها در یک گوشی هوشمند، بخش بزرگی از سرگرمی روزمره ما را تشکیل میدهند و باید بگوییم اکسپریا Z5 Premium در این 2 بخش به خوبی شما را غافل گیر خواهد کرد.

در بررسی تخصصی این گوشی هوشمند گذری کوتاه بر مقایسه صفحه نمایش خارق العاده این محصول با محصولات پرچمدار کمپانی هایِ اَپل، ال.جی و سامسونگ داشتیم؛ اما حالا وقت آن رسیده است که رقبا را یک به یک به مبارزه بطلبیم. گوشی هوشمند G4 از شرکت کُره ای ال.جی که صاحب یکی از پنل هایِ خوب 2K در دنیاست امروز رقیب اکسپریا Z5 Premium سونی است. میزبان میبرد یا میهمان؟ قضاوت با شماست…

DSC_0522

DSC_0462

DSC_0465

DSC_0476

DSC_0482

DSC_0483

DSC_0488

DSC_0518

DSC_0519