کمپانی هایِ سونی و سامسونگ جزو برترین تولیدکنندگان گوشی هایِ هوشمند در دنیا هستند. هر دو کمپانی نام و آوازه زیادی در بحث تولید گوشی هایِ هوشمند دارند و طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر دنیا دارند. سونی در کنگره جهانی موبایل امسال نسل جدید پرمیوم خود را معرفی کرد و پس از چندی، سامسونگ نیز پرچمدار جدید خود را در مراسمی اختصاصی به جهانیان معرفی کرد.

هر دو گوشی اکسپریا XZ Premium سونی و گلکسی +S8 سامسونگ ویژگی هایِ منحصر به فرد و خاص خود را دارند. به عنوان مثال میتوان به صفحه نمایش 4K HDR گوشی اکسپریا XZ Premium سونی اشاره کرد، که اولین صفحه نمایش 4K HDR برایِ یک گوشی هوشمند در دنیاست و از طرفی میتوان به صفحه نمایش بینهایت گلکسی +S8 سامسونگ اشاره کرد، که یکی از اولین ها در دنیاست و طرفداران خاص خود را دارد.

اما علاوه بر این تفاوت ها، این 2 گوشی هوشمند که رقیب هم محسوب میشوند، مشابهت هایی نیز دارند. به عنوان مثال میتوان به قلب تپنده هر دو گوشی اشاره کرد، که هر دویِ آنها از چیپست اسنپدراگون 835 برایِ اولین بار بهره میبرند. البته لازم به ذکر است که سامسونگ برایِ برخی از بازارها از چیپست اسنپدراگون 835 بهره گرفته است و برایِ سایر بازارهایِ دنیا از چیپست اختصاصی خود بهره گرفته است.

در این مطلب قصد نداریم این 2 گوشی هوشمند را به صورت کلامی برایِ شما مقایسه کنیم، چون قبلاً این کار را انجام داده ایم. اینبار به جایِ اَعداد و ارقام، میخواهیم شما را به تماشایِ ویدئویِ مقایسه سرعت دو گوشی اکسپریا XZ Premium و گلکسی +S8 دعوت کنیم و قضاوت را مثل همیشه به چشمان شما همراهان همیشگی بسپاریم. مثل همیشه منتظر نظرات گرم شما هستیم. با ما در ادامه با این ویدئویِ جذاب همراه باشید…