xperia-x-compact-vs-z5-compact
در روزهایی که بسیاری از کمپانی ها به سرعت در حال بزرگتر کردن گوشی های هوشمند خود بودند، سونی با معرفی یک اسمارت 4.3 اینچی به نام اکسپریا Z1 Compact نشان داد که میتوان سخت افزار قدرتمند پرچمدارانِ روز را در یک گوشی جمع و جور خلاصه کرد.

از سال 2014 ما عادت کردیم که در هر نسل از پرچمداران سونی که در نیمه دوم سال معرفی شدند، یک مدل کوچکتر را با سخت افزار مشابه با نام کامپکت ببینیم. اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا Z5 Compact دو کامپکت از سونی بودند که در سال های گذشته زیر سایه پرچمدارانِ سونی معرفی شدند.

سونی در سه کامپکت قبلیِ خود همواره از پردازنده مشابه با مدل اصلی استفاده میکرد اما امسال این سنت را کنار زد و در اکسپریا X Compact، پردازنده متفاوتی را در مقایسه با نسخه اصلی، یعنی اکسپریا XZ استفاده کرد. اکسپریا X Compact درست از پردازنده ای استفاده میکند که در اکسپریا X نیز آن را دیده بودیم.

اسنپدراگون 650 با آنکه در نگاه اول یک پردازنده میان رده به نظر می آید اما امتحان خود را پیش از این در اکسپریا X پس داده بود. حالا یک بار دیگر سونی با این پردازنده قصد دارد تا سرعت و عملکرد سایر رقبا را به چالش بکشد. اکسپریا Z5 Compact، مدل کامپکت سال گذشته سونی با پردازنده اسنپدراگون 810 در برابر اکسپریا X Compact صف کشیده تا قدرت خود را محک بزند. در مقایسه ای که مشاهده خواهید کرد، سرعت، مولتی تسکینگ و همچنین کیفیت دوربین عکاسی و فیلمبرداری اکسپریا X Compact و اکسپریا Z5 Compact با یکدیگر مقایسه میشود. این ویدئو را در ادامه تماشا کرده و نظرات خود را نیز با ما در میان بگذارید.