snapdragon_localized_products_10

بُنیاد Testbird یکی از مراکز مَحَک نرم‌افزار، بازی و وب سایت است. این بنیاد از روش Crowd-testing استفاده می‌کند که چندی پیش بررسی های جالبی درباره دمای پردازنده طیف زیادی از چیپست های موجود انجام داده که به تازگی منتشر ساخته است.

اطلاعات منتشر شده دمای بیشینه و میانگین چیپست های گوناگون از تولیدکننده های متفاوتی را نشان می‌دهد که این شرکت در بررسی های خود مورد استفاده قرار داده است. آزمون های انجام شده در دستگاه هایی با جدیدترین فریمویر رسمی موجود انجام شده و هیچ نرم‌افزار جانبی دیگری هم بر روی دستگاه های مورد آزمایش نصب نشده است. تعداد دستگاه های مورد محک 300 بوده است که خود جامعیت بالائی دارد و می‌تواند شاخص خوبی برای مقایسه ها باشد.

بیش تر بررسی ها در بازه ای یک ساعته انجام شده است. جنبه های گوناگونی مورد بررسی قرار گرفته همچون سرعت اجرای اولیه بازی ها یا بسته شدن آن ها آن چه مورد اهمیت است این است که از تمام توان دستگاه ها استفاده شده است. از توضیحات که بگذریم به داده های آزمایش خواهیم رسید:

داغ ترین ها!

21

همانطور که در جدول و نمودار مشاهده کردید مدال داغ ترین از آنِ Qualcomm نگون بخت شده است. چیپست مدال بر گردن در اینجا MSM8225Q است که با نام Snapdragon 200 هم شناخته می‌شود، چیپستی است که در سال 2013 به بازار معرفی شد و از پردازنده ای 4 هسته ای و پردازنده گرافیکی Adreno 203 استفاده می‌کند و در دستگاه هایی همچون Samsung Galaxy Win و HTC Desire 500 و HTC Desire 600 و چند دستگاه رده پایین دیگر از آن استفاده شده است، خوشبختانه در هیچکدام از دستگاه های اکسپریا از این بخاری استفاده نشده است. در اینجا لازم می‌دانیم این نکته پزشکی را یادآور شویم که بدن انسان در دمای 60 درجه سلسیوس دچار گرمازدگی خواهد شد!

در این لیست چیپست Exynos 4210 هم دیده می‌شود که دمای بیشینه به نسبت پایینی نسبت به بقیه دارد اما دمای میانگین آن در جایگاه دوم در بین بقیه می‌درخشد. این چیپست هم در دستگاه هایی همچون Samsung Galaxy S2 استفاده شده بود.

باقی اطلاعات را هم می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

منبع: