xperia-c5-ultra-when-youre-too-busy-8b78ac951f73b3a9edebbe0ff3032e33-620
سونی پس از اکسپریا Z Ultra که اولین فبلت سونی نیز به حساب می آمد دیگر به سراغ فبلت های قدرتمند از این خانواده نرفت. اگر تبلت های خانواده Z را به حساب نیاوریم، اکسپریا Z Ultra اولین و آخرین محصول این خانواده است که ابعادی بزرگتر از 6 اینچ دارد.

سونی یک سال پس از اکسپریا Z Ultra، اکسپریا T2 Ultra را به عنوان فبلت 6 اینچی خود به نمایش گذاشت. اما این دستگاه به هیچ وجه در حد و اندازه ای نبود که بتوان آن را جانشینی برای اکسپریا Z Ultra قلمداد کنیم. به نظر میرسد سیاست سونی بر این پایه استوار است که محصولات 6 اینچی و بزرگتر را از خانواده هایی دیگر انتخاب کند و سری Z را تنها به معرفی پرچمداران و مدل های کامپکت و نیز تبلت ها محدود کند.

هر چند که بعد از اکسپریا Z Ultra سونی دیگر هیچ فبلتی را در حد و اندازه این دستگاه معرفی نکرده بود اما چندی قبل اکسپریا C5 Ultra از سونی پا را از یک فبلت میان رده فراتر گذاشت تا تصور کنیم دیگر زمان آن رسیده که اکسپریا Z Ultra را به عنوان ابر فبلت سونی بازنشسته کنیم.

هر چند که هنوز اکسپریا Z Ultra قابلیت هایی همچون مقاومت در برابر آب و نیز طراحی منحصر به فرد سری Z را با خود یدک میکشد اما اکسپریا C5 Ultra در بخش های دیگر حرف های زیادی برای گفتن دارد. در تست های بنچمارک نیز این موضوع به تایید میرسد که فبلت اکسپریا C5 Ultra در حد و اندازه پرچمداران سال گذشته سونی از خود توان های پردازشی نشان داده است. نتایج بنچمارک های مختلف این فبلت که توسط وبسایت Gsmarena به ثبت رسیده را در ادامه میتوانید مشاهده کنید. نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا اکسپریا C5 Ultra میتواند جایگزین خلفی برای اکسپریا Z Ultra باشد؟

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12