sony-xperia-x-compact-mist-blue-lifestyle-4-b7f752ed3da45861a58fcce6e136cdbd1
سونی معمولا در تمامی پرچمداران نیمه دوم سال یک مدل کوچک شده را با نام کامپکت معرفی میکند که مشخصات پرچمدار را در قالبی کوچکتر در اختیار دارد. اما امسال در نمایشگاه IFA مدل کامپکت سونی نه تنها در ابعاد کوچکتر از پرچمدار اصلی سونی بود بلکه سخت افزار متفاوتی را نیز تجربه کرد.

البته سونی از نام X Compact برای این دستگاه استفاده کرد تا نشان دهد کامپکتی که از آن حرف میزنیم مدل کامپکت اکسپریا X است نه اکسپریا XZ! از نظر مشخصات سخت افزاری و پردازنده نیز همین طور است و سونی پردازنده اسنپدراگون 650 را که در اکسپریا X استفاده کرده بود در این دستگاه نیز قرار قرار داده است.

اکسپریا X Compact با توجه به عرضه سریعتر آن، کمی زودتر از اکسپریا XZ در اختیار رسانه ها قرار گرفت تا مورد نقد و بررسی قرار بگیرد. وبسایت Gsmarena با بررسی اکسپریا X Compact، عملکرد این دستگاه را در بنچمارک های مختلف منتشر کرد که کاملا مطابق انتظارها ظاهر شده است.

در بسیاری از بنچمارک ها این دستگاه از اکسپریا X با وجود پردازنده مشابه بهتر ظاهر شده که نشان از بهینه سازی بیشتر این دستگاه نسبت به اکسپریا X دارد. همینطور عملکرد اکسپریا X Compact در برابر اکسپریا Z5 Compact نیز بهتر بوده اما در بنچمارک های گرافیکی این اکسپریا Z5 Compact است که با پردازنده گرافیکی Adreno 430 قدرت خود را به پردازنده Adreno 510 اکسپریا X Compact تحمیل میکند. در زیر میتوانید بنچمارک های اکسپریا X Compact را در برنامه های مختلف مشاهده کنید.

x1

x2

x3

x4

x5

x6

x7

x8

x9

x10

منبع: