gsmarena_001 (1)
وبسایت gsmarena که در حوزه ی اسمارت فون فعالیت میکند و با نقدهایش به شهرت رسیده XPeria Z را نیز به چالش کشید.نتیجه ی بنچمارک های این گوشی جالب است
Sony XPeria Z از چیپست Snapdragon APQ8064 S4 Pro بهره مند است که یکی از سریعترین ها در میان اندرویدی هاست . همچنین شامل پردازنده ای از نوع Krait است با ۴ هسته که روی ۱٫۵ گیگاهرتز کلاک شده اند . ۲ گیگابایت حافظه ی RAM و پردازنده ی گرافیکی Adreno 320 نیز از سایر ویژگی های این فبلت می باشد . این چنین چیپستی در Oppo Find 5, Google Nexus 4, the LG Optimus G and the HTC DROID DNA / Butterfly نیز استفاده شده است .

هسته های Krait بسیار سریع اند ، شکی در آن نیست . دو هسته ی Krait تنها مقدار کمی از چهارهسته ی Cortex-A9 ضعیف تر است . پس وقتی چهار هسته ی Krait داشته باشیم شاهد برتری و سرعتی فوق العاده خواهیم بود . و همینطور است که XPeria Z مارا مایوس نخواهد کرد . این گوشی توانست با اقتدار به رتبه ی نخست بنچمارک Pi و Linpack برسد .

Pi linepack
نتایج فوق العاده ی تست ها با بردهای پی در پی در سه تست AnTuTuو Quadrant و GeekBench 2 ادامه پیدا می کند .

2test geekbench

بنچمارک GLBenchmark هم نتیجه ی تست قدرت پردازش گرافیکی در رزولوشن های یکسان است . باز هم XPeria Z مایوس کننده نبود ولی خب بهترین هم نبود . OPPO 5 از او سبقت گرفت ولی هنوز هم از خیلی از گوشی ها بالاتر ایستاده .
glbench
در تست بعدی نتیجه ی پردازش توسط موتور بازی سازی Unreal Engine 3 را که خیلی هم در بین سازندگان بازی ها محبوب است را مشاهده می کنید . باز هم XPeria Z در رتبه ی نخست قرار گرفته …
ec
تقریبا داشتیم یقین پیدا میکردیم که Sony XPeria Z یک گوشی شکست ناپذیر و همیشه برنده در آزمایش هاست تا این که به آزمایش مرورگر رسیدیم و نتایجش را دیدیم .

2test2 vellamo


در نهایت به نظر می رسد سونی بهتر از هر تولید کننده ای از این چهار هسته ی Krait بهره برده و بازده بیشتری گرفته است .
منبع: gsmarena
به نقل از نیمکت