XperiaZ2-HandsOn-01-580-100
با گذشت زمان و با بزرگتر شدن صفحه نمایش اسمارت فون ها و افزایش قدرت پردازنده ها مصرف بالای باتری گوشی به یک دغدغه بزرگ تبدیل شد. شرکت های بزرگ نیز سعی کردند تا حد امکان مصرف باتری را در انواع اسمارت فون ها کاهش دهند و در کنار بهینه سازی مصرف، استفاده از ظرفیت های بالای باتری را نیز در دستور کار قرار دادند.

ظرفیت بالای باتری اگر با بهینه سازی نرم افزاری همراه نباشد هرگز نمیتواند تضمین خوبی برای استقامت زیاد یک اسمارت فون باشد. سونی این جمله را به خوبی تعبیر کرده و در اکسپریا Z2 نهایت بهینه سازی را در یک مدل گران قیمت به کار برده است.

اکسپریا Z2 از باتری 3200 میلی آمپری بهره میبرد که در مقایسه با اکسپریا Z1 تنها 200 میلی آمپر بیشتر است. اما نتایج تست باتری این دستگاه استقامت بسیار بالایی را از این مدل به نمایش گذاشتند.

در بخش مکالمه اکسپریا Z2 با 22 ساعت و 13 دقیقه رکوردی قابل قبول را از خود به جای گذاشته است.
Xperia-Z2_1-Talk-Time-640x372

در بخش مرور صفحات وب نیز نمره خوبی برای اکسپریا Z2 به ثبت رسید. 11 ساعت و 32 دقیقه مرور صفحات وب در مقایسه با رقبای هم سطح خود امتیاز خوبی است.
Xperia-Z2_2-Web-Browsing-640x349

در قسمت پخش ویدئو نیز امتیاز 12 ساعت و 16 دقیقه برای اکسپریا Z2 به ثبت رسیده که در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
Xperia-Z2_3-Video-playback-640x360

و اما در مجموع و پس از پایان تست این دستگاه به حد 89 ساعت استقامت باتری دست یافت. این امتیاز در سطح یک پرچمدار بسیار عالی است و یک رکورد محسوب میشود.
Xperia-Z2_4-Overall

این امتیاز در حالی برای اکسپریا Z2 به ثبت رسید که هیچ یک از اسمارت فون های پرچمدار و هم رده این دستگاه به مرز 80 ساعت نیز دست نیافتند. شما میتوانید امتیاز نهایی دیگر پرچمداران شرکت های مختلف را تماشا و با نمره بدست آمده برای اکسپریا Z2 مقایسه کنید.








بر این اساس میتوانیم اکسپریا Z2 را از نظر دوام باتری نه تنها به عنوان بهترین پرچمدار اندرویدی، بلکه به عنوان بهترین اسمارت فون دنیا به حساب بیاوریم.