Sony-Xperia-Z-2-Tablet
باریکترین، سبکترین و روشنترین … واژه هایی است که سونی برای تبلت اکسپریا Z4 از آنها استفاده کرده است. به این سه کلمه از این به بعد میتوانیم واژه کم مصرف ترین را نیز اضافه کنیم. چرا که نتایج تست به عمل آمده از این تبلت شاهکار سونی را در کنترل مصرف باتری به نمایش گذاشت.

سونی سال گذشته تبلت اکسپریا Z2 را معرفی و عرضه کرده بود که موفق به کسب جوایز متفاوتی از جشنواره های مختلف شد. تبلت های سونی همواره زیبا، کامل و کم نقص بودند و امسال نیز تبلت اکسپریا Z4 در ادامه روند موفقیت آمیز ساخت تبلت های با کیفیت از سونی ارائه شد. تبلت اکسپریا Z4 بعد از گذشت چهار ماه از معرفی در وبسایت Gsmarena به نقد و بررسی گذاشته شد و نهایتا در بخش باتری امتیاز نهایی داده شده به این تبلت یک بار دیگر قدرت سونی را به رخ کشید.

تبلت اکسپریا Z4 از پردازنده اسپدراگون 810 و صفحه نمایش 10 اینچی با رزولوشن 2560×1600 برخوردار است. ظرفیت باتری این تبلت همانند نسل های قبلی 6000 میلی آمپری است. با تقویت پردازنده و افزایش رزولوشن صفحه نمایش اینگونه تصور شده بود که این تبلت ممکن است در نهایت عملکرد باتری قابل قبولی از خود ارائه ندهد. اما عدم افزایش ظرفیت باتری نه تنها به این دستگاه ضربه ای وارد نکرد بلکه امتیاز بدست آمده برای آن بسیار بالاتر از نسل قبلی تبلت های سونی است.

در تست به عمل آمده این تبلت از مجموع سه حالت مرور وب، پخش فایل های ویدئویی و ارتباطات نسل سوم امتیاز 105 ساعت برای این تبلت به ثبت رسید.

battery-test

این امتیاز بالاترین امتیازی است که یک تبلت اندرویدی در بررسی های Gsmarena به خود اختصاص داده است. تنها تبلت لومیا 1520 نوکیا است که با 107 ساعت کارکرد مداوم امتیازی بالاتر از این تبلت را بدست آورده است. نکته دیگر این که تبلت اکسپریا Z4 در بین محصولات سونی رکورد اکسپریا Z3 Compact را نیز شکسته و عنوان کم مصرف ترین محصول از خانواده اکسپریا را به نام خود ثبت کرده است.

سونی با این امتیازات یک بار دیگر نشان داده که به خوبی میتواند مصرف باتری را در گوشی ها و تبلت های خود مدیریت کند. ارتقای پردازنده و افزایش رزولوشن در تبلت اکسپریا Z4 نتوانست مانع کیفیت این تبلت گردد و آن را تبدیل به کم مصرف ترین تبلت اندرویدی جهان کند.

battery