اگر گیمر باشید یا حدأقل یکی از علاقه مندان به دنیایِ بازی هایِ رایانه ای باشید، حتماً مطلع هستید که مدتی است نسخه جدید بازی بسیار محبوب و خاطره اَنگیز Resident Evil که اَکنون در نسخه هفتم به سر میبرد برایِ پلتفرم رایانه هایِ شخصی و کنسول هایِ ایکس باکس وان مایکروسافت و پلی استیشن 4 سونی منتشر شده است.

این بازی در بدو ورود سر و صدایِ بسیار زیادی ایجاد کرد و بر طبق آمار واصله، تا به امروز موفق به فروش بسیار خوبی در دنیا شده است، که نشان از محبوبیت بسیار بالایِ بازی Resident Evil در میان گیمرها دارد. اما یکی از ویژگی هایِ بسیار خاصی که کمپانی Capcom برایِ نسخه جدید بازی Resident Evil در نظر گرفته است، پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی سونی است.

کپکام با همکاری سونی نسخه هفتم بازی Resident Evil را با قابلیت پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی Playstation VR همراه ساخته است. این موضوع برایِ اولین بار در طی مراسم معرفی بازی Resident Evil 7 به جهانیان اعلام شد و پس از عرضه بازی مذکور، کمپانی با سابقه و خوش نام Capcom رسماً اعلام کرد که بازی مذکور قابلیت پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی را دارد، اما تنها هدست واقعیت مجازی سونی.

گویا این حرکت توسط کمپانی Capcom و با همکاری سونی بسیار به مذاق گیمرها خوش آمده است، چون بر اساس اطلاعات و آمار دقیقی که کپکام از سرورهایِ خود به دست آورده است، نزدیک به 10 درصد از گیمرهایِ دنیا در حال تجربه عنوان جدید سری بازی هایِ Resident Evil بر رویِ Playstation VR سونی و کنسول PS4 هستند.

آمار دقیق در واقع 9.52 درصد از کُل گیمرها میباشد، که آمار بسیار خیره کننده ای نه تنها برایِ کپکام، بلکه برایِ سونی و حیطه هدست هایِ واقعیت مجازی میباشد، که میتواند به نوعی انگیزه ای مضاعف برایِ آینده این حیطه جدید باشد. کپکام اعلام میکند با توجه با محاسبه دقیقی که انجام شده است، نزدیک به 85 هزار و 574 گیمر در دنیا در حال تجربه Resident Evil 7 بر رویِ هدست واقعیت مجازی Playstation VR سونی هستند.

منبع: