xperia-beta-program_2

اینطور که به نظر میرسد، طرح بتایِ اَندروید 7.0 نوقا نیز مانند طرح اَندروید مارشمالو یکی از پروژه هایِ طولانی مدت سونی است. سونی چند ماه پیش عرضه نسخه بتایِ اَندروید 7.0 نوقا را برایِ اکسپریا X Performance به تأیید رسانده بود و قرار بود پس از چندی این فریمور آزمایشی برایِ این گوشی هوشمند در برخی از نقاط منتخب دنیا معرفی و عرضه شود.

پس از چندی خبری منتشر کردیم و اشاره کردیم که سونی در نظر دارد از طریق برنامه مخصوص طرح بتایِ خود که در گوگل پلی قرار دارد، از کاربران این گوشی هوشمند دعوت کند که در این طرح ثبت نام کنند. حال امروز پیام هایِ الکترونیکی مسرورکننده ای به دست صاحبان این گوشی هوشمند رسیده است و خبر از انتشار زودهنگام این نسخه از اَندروید برایِ گوشی مذکور میدهد.

xperia-nougat-beta-to-start-very-shortly-for-x-performance-owners-xperia-blog

در این نامه هایِ الکترونیکی ضمن تبریک به کاربرانی که در این طرح پذیرفته شده اند اعلام شده است که گوشی اکسپریا X Performance شان تا حدأکثر 48 ساعت آینده به صورت OTA ( یا Over The Air ) این بروزرسانی را دریافت خواهد کرد. این موضوع همچنین مبین این است که فاصله زیادی تا انتشار نسخه اصلی اَندروید 7.0 نوقا برایِ گوشی مذکور و جدیدترین پرچمدار سونی نداریم.

البته باید این موضوع را مد نظر قرار دهیم که سونی در نسخه هایِ اَخیر اَندروید برنامه عرضه بروزرسانی گوشی هایِ خود را به صورت دقیق اعلام نمیکند و از این رو، باید هر زمانی منتظر انتشار این بروزرسانی بود. همچنین، پیش بینی میشود با توجه به عرضه شدن نسخه بتایِ اَندروید 7.0 نوقا برایِ گوشی اکسپریا X Performance، در آینده شاهد اضافه شدن گوشی هایِ دیگر به این طرح باشیم.

منبع: