Sony Xperia Z5 Premium_1

بازار آمریکا همیشه یکی پرسودترین اما خطرناک ترین بازارهایِ جهان برای شرکت هایِ گوشی سازی مطرح دنیاست. سونی بارها و بارها شانس خود را برای بازار آمریکا امتحان کرده است و هر بار متأسفانه موفق نشده است نتیجه خوبی از آن کسب کند. همانطور که در جریان هستید، بیشتر حجم گوشی هایِ عرضه شده در بازار آمریکا از طریق اُپراتورهایِ بزرگ به دست کاربران میرسند، به همین دلیل اُپراتورهایِ مخابراتی نقش بسیار مهمی در کشورهایی مثل کشور آمریکا ایفا میکنند.

چندی پیش سونی اکسپریا Z4v را برایِ ورود به بازار آمریکا از طریق اُپراتور مطرح Verizon در نظر گرفته بود، ولی داستان آنطور که باید و شاید خوب پیش نرفت و نهایتاً پروژه عرضه نسخه مخصوص اُپراتور Verizon گوشی اکسپریا Z4 لغو شد. البته شاید حجم بیشتر گوشی هایِ فروش رفته در کشور آمریکا از طریق اُپراتورهایِ مخابراتی باشد، اما گوشی هایِ Sim Free یا به اصطلاح آنلاک شده نیز بازار خود را دارند.

سونی پس از تجربه هایِ نه چندان موفق قبلی خود، اینبار میخواهد از طریق دیگری وارد بازار پر زرق و برق ایالت متحده آمریکا شود. خبرها حاکی از آنند که سونی آخرین محصول قدرتمند خود، گوشی اکسپریا Z5 Premium را به صورت آنلاک شده وارد بازار آمریکا خواهد کرد. از صبح امروز 2 خرده فروش بسیار معتبر آنلاین، نسخه آنلاک شده گوشی اکسپریا Z5 Premium سونی را رسماً برای بازار آمریکا در دسترس علاقه مندان قرار داده اند.

Sony Xperia Z5 Premium E6853 (Unlocked LTE, 32GB, Black, Single SIM) Expansys USA

Amazon و Expansys از ساعاتی قبل فروش نسخه آنلاک شده اکسپریا Z5 Premium را شروع کرده اند. پایین ترین قیمت برای این گوشی در سایت Amazon چیزی حدود 776 دلار در نظر گرفته شده است و خُرده فروشی آنلاین Expansys این گوشی را با قیمت 779.99 دلار در اختیار علاقه مندان قرار میدهد.

هر دو نسخه تک سیم کارته و دو سیم کارته گوشی مذکور از طریق خُرده فروشی هایِ Amazon و Expansys قابل خرید هستند و هر دو مدل به صورت کامل از تمام باندهایِ کاری نسل چهارم و پرسرعت شبکه هایِ موبایل (4G LTE) به خوبی پشتیبانی میکنند.

خبر خوب این است که هر دو نسخه تک سیم و دو سیم کارته اکسپریا Z5 Premium میتوانند تحت باندهایِ کاری اُپراتورهایِ AT&T و T-Mobile و البته شبکه GSM فعالیت کنند، اما خبر بد اینکه اُپراتورهایِ Verizon و Sprint اجازه فعالیت هیچکدام از نسخه هایِ گوشی مذکور را تحت باندهایِ کاری اختصاصی خود نمیدهند.

منبع: