sony-marshmallow-android-6.0-logo-840x473
همین دو روز قبل بود که مطلع شدیم، سونی قصد انتشار یک نسخه جدید از اندروید بتای خود را برای گوشی های سری Z2 و Z3 دارد. نسخه جدید اندروید بتای سونی با شماره ساخت 23.5.A.1.238 یک ویژگی جدید و مهم را با خود به همراه دارد که ما را بیش از همیشه به انتشار آن مشتاق میکند.

سونی در نسخه جدید اندروید بتای اکسپریا از وجود یک قابلیت جدید با نام Soft Charge صحبت کرده بود. به گفته سونی این ویژگی باعث میشود که طول عمر باتری گوشی هایِ اکسپریا افزایش یابد و میزان شارژدهی گوشی هایِ اکسپریا نیز باز هم بهبود پیدا کند.

این به روزرسانی بر خلاف گذشته، بسیار زودتر از آنچه که سونی وعده داده بود به مرحله انتشار رسیده است. در واقع این آپدیت از حالا برای کاربرانی که در طرح بتای اندروید مارشمالو شرکت داشتند قابل دریافت است. این آپدیت بنا به گفته سونی علاوه بر اضافه شدن قابلیت Soft Charge بیش از 300 تغییر کوچک و بزرگ را نیز با خود به همراه داشته است که بسیاری از آنها در جهت رفع مشکلات نسخه های قبل بوده است. این به روزرسانی برایِ گوشی هایِ اکسپریا Z2 ( نسخه D6503 )، اکسپریا Z3 ( نسخه D6603 ) و اکسپریا Z3 کامپکت ( D5803 ) و برای کاربرانی که در طرح بتا شرکت داشتند در دسترس است.

در خصوص قابلیت Soft Charge سونی میگوید این ویژگی قابلیت روشن و خاموش شدن دارد و وقتی روشن شود، باعث میشود تعداد سیکل هایِ شارژ گوشی بیشتر شود و باتری در هر بار شارژ کمتر مستهلک شود. اینطور که گفته میشود، این قابلیت از مسیر Settings -> About Phone -> Status -> Charging Optimization قابلیت تغییر حالت دارد. همچنین، گفته میشود که این ویژگی باعث پایین آمدن زمان شارژ شدن گوشی میشود، اما طول عمر باتری را افزایش میدهد.


Sony-Xperia-Beta-23.5.A.1.238_5-640x360

منبع: