androidpit-sony-xperia-Z3-compact-1-w782

سونی موبایل هم اکنون از سه جبهه مختلف در حال کار بر روی اندروید 6.0 مارشمالو است. از یک طرف نسخه نهایی مارشمالو را برای سری Z5 منتشر کرده و از طرف دیگر نیز به تازگی نسخه بتای اندروید 6.0 را به کاربران اکسپریا Z3، اکسپریا Z3 Compact و اکسپریا Z2 ارائه کرده است.

اما جبهه سوم و قدیمیتر نیز همان اندروید مفهومی سونی است که از چند ماه قبل کار خود را با گوشی های اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact آغاز کرده بود. این طرح هم اکنون نیز ادامه داشته و سونی امروز نیز یک آپدیت جدید برای آن منتشر کرده است.

آپدیت جدید اندروید مفهومی سونی با شماره ساخت MMB29M.Z1.3550 منتشر شده است. این نسخه آخرین نسخه پچ امنیتی مربوط به ماه مارس 2016 را با خود به همراه دارد.

اما مهمترین تغییر و شاید چیزی که از این لحظه کاربران سایر گوشی های اکسپریا نیز با دیدن آن بی صبرانه به انتظار آن خواهند نشست، اضافه شدن قابلیت double-tap to sleep است. این ویژگی برعکس قابلیت double-tap to wake است که از اکسپریا Z2 تا امروز آن را دیده بودیم.

قابلیت double-tap to sleep در تنظیمات لانچر دستگاه اضافه شده است که بوسیله آن میتوانید با دو بار کلیک بر روی یک قسمت خالی از نمایشگر، صفحه دستگاه را خاموش کنید. فعال سازی این قابلیت و نیز Tap to Wake به کلی شما را از فشردن پر تعداد دکمه پاور بی نیاز خواهد کرد.

البته در این نسخه حالت Modern در لانچر اکسپریا حذف شده است. همچنین این نسخه بهبود هایی دیگر ار در عملکرد کلی دستگاه داشته است. از آنجایی که تمامی این ها در نسخه مفهومی سونی قرار دارد با توجه به بازخوردهای کاربران کاملا قابل انتظار است که در آینده نزدیک ما شاهد این قابلیت ها در دیگر گوشی های اکسپریا که آپدیت مارشمالو را دریافت میکنند نیز باشیم.

منبع: