475399-android-marshmallow
نسخه مفهومی اندروید 6.0 سونی، یک بار دیگر به روزرسانی شد. سونی از آغاز این طرح تا امروز بارها و بارها آپدیت های متعددی را برای این نسخه منتشر کرد تا نشان دهد، تصمیمش برای ارائه یک آپدیت کامل و بی نقص بسیار جدی است.

جدیدترین نسخه اندروید 6.0 مفهومی سونی با شماره ساخت MDB08M.Z1.2186 هم اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است. این طرح تنها برای کاربران گوشی های اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact ارائه شده است.

در این نسخه تغییرات کوچک و بزرگی توسط کاربر قابل مشاهده است. مشکل نور اتوماتیک صفحه (Auto brightness) در این نسخه به طور کامل حل شده است. با این آپدیت حداقل نور صفحه نمایش به مقداری کمتر از گذشته کاهش پیدا میکند. برنامه ایمیل نیز با این به روزرسانی ارتقا پیدا کرده و مشکلات آن نیز حل شده است. علاوه بر این دو مشکلات ریز دیگری در این آپدیت نسبت به گذشته حل شده است.

اما چیزی که در این به روزرسانی کمی عجیب و شاید نگران کننده باشد پچ امنیتی آن است که بعد از آپدیت به پچ امنیتی ماه گذشته باز گشته است. البته سونی میگوید تاریخ درج شده در قسمت درباره تلفن اشتباها یک نوامبر را نمایش میدهد و این آپدیت از آخرین پچ امنیتی استفاده میکند.