Z5-pink-6
همانطور که در جریان هستید، روز گذشته سونی نسخه ای صورتی رنگ از اکسپریا Z5 را معرفی کرد. اکسپریا Z5 تا پیش از این چهار رنگ اصلی سفید، مشکی، سبز و طلایی داشت که حالا رنگ صورتی نیز به رنگ های اصلی این دستگاه اضافه شده است.

شاید مهمترین هدف معرفی نسخه ای صورتی رنگ از اکسپریا Z5، علاقه خانم ها به این گونه رنگ ها باشد که سونی با نشانه رفتن این گروه از کاربران سعی در افزایش فروش پرچمدار جدید خود دارد. اما آیا تنها هدف سونی از معرفی اکسپریا Z5 صورتی رنگ همین بود؟ چرا در بین رنگ های شاد و مورد علاقه خانم ها این رنگ را برای اکسپریا Z5 انتخاب کرد؟

در نگاه اول به این دستگاه، رنگ صورتی آن با آنچه که در گوشی های قبلی سونی دیده بودیم تفاوت دارد. در حقیقت نیز همین گونه است و سونی با وجود اینکه از عنوان صورتی، برای این رنگ استفاده کرده اما نام واقعی این رنگ چیز دیگری است!

Pantone، شرکتی است که در زمینه تولید رنگ استاندارد فعالیت میکند اما شهرت اصلی این شرکت به سبب آن است که آنها تعیین کننده رنگ سال در جهان هستند! پانتون برای سال 2016، دو رنگ جدید با نام های Rose Quartz و Serenity را به عنوان رنگ سال شناخته است.

رنگ Rose Quartz تقریبا مشابه با صورتی است اما بیش از همه، این رنگ مشابه با رنگی است که سونی در اکسپریا Z5 استفاده کرده است! بله، سونی برای اکسپریا Z5 نسخه ای جدید را با رنگ Rose Quartz که یکی از رنگ های سال 2016 است معرفی کرده هر چند که در توضیحات آن از واژه رنگ صورتی استفاده میکند. حالا متوجه میشویم که در انتخاب این رنگ علاوه بر توجه ویژه به خانم ها، رنگ سال بودن آن نیز بی تاثیر نبوده است.
232