up51505pw1425323536_theme
سونی اخیرا ابزاری را با نام Theme Creator معرفی کرده که به کاربر اجازه ساخت تم های مورد علاقه خود را میدهد. اولین نسخه بتای این برنامه حدود سه ماه قبل توسط سونی منتشر شد که آغاز کننده راهی جدید برای توسعه دهندگان در جهت ساخت تم های اکسپریا به شمار آمد.

نسخه 0.0.1 این برنامه به عنوان اولین نسخه بتا با ایراداتی همراه بود. یکی از مشکلات این برنامه نیاز مبرم به استفاده از ابزارهای گرافیکی جانبی مثل فتوشاپ است که کاربر را برای انجام بسیاری از کارهای گرافیکی به آن ارجاع میدهد. با این حال به عنوان نسخه اولیه این برنامه سونی در عمل کار را برای توسعه دهندگان و علاقه مندان به ساخت تم بسیار آسان کرده است.

پس از گذشت نزدیک به سه ماه سونی حالا دومین نسخه بتای این برنامه را نیز عرضه کرده است. نسخه 0.0.2 هم اکنون توسط سونی منتشر شده و قابلیت های جدیدی را در اختیار کاربر قرار داده است. یکی از این ویژگی ها بی نیازی از برنامه فتوشاپ جهت انجام ویرایش های گرافیکی است که از این پس در خود این برنامه اینگونه فعالیت ها صورت میگیرد. همچنین تغییر رابط کاربری برنامه، بهبود عملکرد، رفع برخی ایرادات قبلی و چند نمونه ابزار جدید از دیگر تغییرات ایجاد شده در این نسخه به حساب می آید. ضمنا سونی قول داده که به زودی پشتیبانی از تم های اندروید 5.0 را به این برنامه کاربردی اضافه خواهد کرد.

اگر شما هم علاقه مند به ساخت تم برای گوشی های اکسپریا هستید میتوانید آخرین نسخه این ابزار مفید را از پلی استور سایت تخصصی اکسپریا دانلود کنید. ضمن اینکه آموزش ساخت تم با استفاده از این برنامه را هم میتوانید از لینک پایین مطلب دریافت کنید.

آموزش ساخت تم با استفاده از ابزار Theme Creator سونی