2015-05-01-finally-boot-to-recovery-enabled-in-special-bootloaders-from-sony

به نظر میرسد که سونی موبایل در نظر دارد کار توسعه دهندگان و کاربران را برای نصب رام هایِ غیر رسمی آسان تر کند. سونی موبایل اعلام کرد که به زودی از نسخه جدید بوت لودر خود برای گوشی هایِ اکسپریا رونمایی خواهد کرد، که به کاربر اجازه میدهد قبل از ورود به رام، وارد پارتیشن ریکاوری شود. این ویژگی یکی از پیش نیازهایِ نصب رام هایِ غیر رسمی است.

این بدین معناست که کاربران دیگر نیاز نیست نگران این موضوع باشند که رام غیر رسمی نصب شده دارایِ ریکاوری مخصوص است یا خیر. و باز هم این موضوع مبین این است که کاربران میتوانند بدون نیاز به نصب کاستوم ریکاوری به نصب رام هایِ غیر رسمی AOSP ( یا پروژه متن باز اَندروید ) بپردازند.

Emma-Bootloader-640x458

تمام این دستاوردهایِ به دست آمده حاصل زحمات تیم FXP است، که سال گذشته رسماً به سونی موبایل پیوستند. از این به بعد دیگر توسعه دهندگان نیز نیاز نیست نگران مشکلات مربوط به Ram Disk ، ساخت باندل مخصوص برای هر رام و محدودیت هایِ پیش رو برای توسعه رام هایِ غیر رسمی خود باشند. همچنین در بوت لودر جدید توسعه دهنده نیاز نیست نگران مشکلات نصب و یا بد نصب شدن رام و در نتیجه بوت نشدن رام باشد، چون در واقع دیگر نیازی به شخصی سازی و تغییر در بخش System نمیباشد.

اولین دستگاه هایی که نسخه جدید بوت لودر سونی را دریافت خواهند کرد دستگاه هایِ مبتنی بر تراشه Cortex-A7 هستند که به ترتیب عبارتند از : اکسپریا T2 Ultra ، اکسپریا T3 ، اکسپریا M2 و اکسپریا E3 . در حال حاضر بوت لودر جدید از طریق نرم افزار فلش تولز مخصوص سونی موبایل ( و نه فلش تولز معمولی ) برای گوشی هایِ مذکور قابل دسترس است . برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به وبلاگ رسمی تیم FXP مراجعه کنید.

 

Xperia-Blog