xperia-xz-27

سونی از ماه هایِ گذشته لانچر اختصاصی اکسپریا را به طرحِ برنامه هایِ بتایِ خود وارد کرد. طرحِ بتا از سال گذشته برایِ برخی از برنامه ها آغاز شد و در آنها سونی پیش از انتشار نسخه هایِ اصلی، یک نسخه آزمایشی را با ویژگی هایِ جدید منتشر میکند. ورود لانچر اکسپریا به این طرح خبر خوبی است که ما را به ایجاد تغییرات گسترده در لانچر اکسپریا اُمیدوار میکند.

کمتر از دو هفته قبل، سونی یک به روزرسانی برای نسخه بتای لانچر اکسپریا ارائه کرد اما امروز باز هم نسخه ای جدید برای لانچر منتشر شد که حاوی دو تغییر بسیار مهم است. در این نسخه که با شماره ساخت 10.2.A.2.10 منتشر شده یک قابلیت به لانچر اکسپریا اضافه و یکی از قابلیت های قدیمی آن نیز حذف شده است.

اما قابلیتی که در این نسخه به لانچر اضافه شده، امکان تغییر تعداد برنامه ها در هر ردیف و هر ستون هست. در این نسخه کاربر میتواند انتخاب کند که در هر صفحه چند برنامه نمایش داده شود. از 12 عدد تا 25 عدد برنامه به چهار صورت (سه در چهار)، (چهار در چهار)، (چهار در پنج) و (پنج در پنج) قابل انتخاب است.

اما در کنار اضافه شدن این قابلیت، سونی امکان تغییر اندازه آیکون برنامه ها را از این نسخه حذف کرده است. البته ویژگی جدیدی که در این نسخه اضافه شده خود با توجه به تعداد برنامه ها در هر صفحه، آیکون برنامه ها را کوچک یا بزرگ میکند که به نظر حذف قابلیت تغییر اندازه برنامه ها در این نسخه کار عاقلانه ای بود.

این نسخه از لانچر بتایِ اکسپریا هم اَکنون از طریق پلی استور اختصاصی اکسپریا برای دانلود در دسترس شما علاقه مندان به محصولات اکسپریا قرار دارد. اگر قصد تست کردن قابلیت هایِ جدید برنامه مذکور را دارید، فرصت را از دست ندهید و هر چه سریعتر جدیدترین نسخه بتایِ برنامه لانچر اکسپریا را بر رویِ محصول اکسپریایِ خود نصب کنید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور