روز به روز در حال نزدیک شدن به دیجیتالی شدن تمامی سیستم هایِ دنیا هستیم و کم کم دیسک ها در حال از دست دادن اعتبار خود در دنیا هستند. سونی به این موضوع چندی است که پی برده است و سرمایه گذاری بیشتری بر رویِ بازی هایِ دیجیتالی انجام داده است. بر اساس گفته هایِ آقایِ Shawn Layden، مدیرعامل سرگرمی هایِ سونی آمریکا:

فروشگاه پلی استیشن ( فروشگاه دیجیتالی سونی برایِ نرم افزارهایِ پلی استیشن ) هم اَکنون بازیگر اصلی و درجه 1 فروش بازیها در بخش پلی استیشن میباشد و سونی در طی سال هایِ اَخیر توانسته است سود کلانی از این طریق به جیب بزند.

بر اساس اطلاعاتی که آقایِ Layden در اختیار رسانه ها قرار داده است، فروش دیجیتالی سال به سال فروشگاه پلی استیشن رُشدی 47 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است، که نشان از اعتماد گیمرهایِ دنیا به فروش دیجیتالی دارد. به عنوان مثال، آقایِ Layden بازی محبوب و انحصاری Horizon: Zero Dawn را مثال میزند که از بدو عرضه تا به امروز حدود 3.4 میلیون نسخه به صورت دیجیتالی فروخته است.

در مقابل این بازی به صورت فیزیکی ( دیسک ) چیزی حدود 915 هزار نسخه فروخته است، که رقم بسیار کمی محسوب میشود و نشان از درخواست بیشتر کاربران برایِ تهیه نسخه هایِ دیجیتال دارد. آقایِ Layden دلیل این موضوع را مسایل مختلفی میداند که سونی پیش از اینها به درک آن رسیده است. وی اشاره میکند:

ما این موضوع را به خوبی دریافته ایم که کاربران دوست ندارند مبل گرم و نرم خانه خود را ول کنند و بخاطر دیسک یک بازی سوار ماشین شده، به فروشگاه بروند، دیسک بازی را به صورت فیزیکی تهیه کنند، به خانه بازگردند، دیسک را درون کنسول بگذارند و شروع به بازی کنند! بلکه آنها میخواهند در طی چند دقیقه به فروشگاه پلی استیشن مراجعه کرده، بازی خود را به صورت دیجیتالی تهیه کنند و پول آنرا نیز از کارت خود پرداخت کرده و به بازی کردن مشغول شوند.

آقایِ Layden نقش سونی در سوق دادن کاربران به سمت خرید نسخه هایِ دیجیتالی بازی هایِ کنسول PS4 را نیز بی تأثیر نمیداند. وی اذعان میکند که سونی تلاش هایِ بسیار زیادی در این عرصه انجام داده است، که یکی از این تلاش ها مربوط به پیشنهادات بسیار ویژه ای است که سونی معمولاً برایِ بازی هایِ پرطرفدار در نظر میگیرد.

وی اشاره میکند سونی در نظر دارد در آینده ای نزدیک این پیشنهادات را بیشتر از قبل توسعه داده و با برنامه ای جدید هر روز یک بازی پرطرفدار کنسول PS4 را با قیمتی بسیار استثنائی در فروشگاه پلی استیشن عرضه کند. به عنوان مثال به زودی شما بازی هایِ محبوبی چون Horizon: Zero Dawn یا Prey یا For Honor یا حتی Resident Evil 7 را میتوانید با قیمت استثنائی 39.99 دلار تهیه کنید.

منبع: