نسخه 14.2 iOS کار دست اپل داد: کاهش 50 درصدی شارژ باتری در نیم ساعت

0
۱۳,۰۷۱

مدتی است که کاربران از بروزرسانی نسخه 14.2 سیستم عامل iOS گوشی های آیفون خود ناراضی هستند و دائما در شبکه های اجتماعی این را به شرکت اپل گوشزد می کنند. اخیرا مشخص شده است که مشکلاتی در رابطه با زود خالی شدن باتری گوشی های آیفون مجهز به این نسخه از سیستم عامل آی او اس وجود دارد که روز به روز این وضعیت بدتر و بدتر می شود.

به تازگی برخی از کاربران متوجه کاهش عجیب و غریب میزان شارژ باتری گوشی خودشان شده اند و گزارش داده اند که در شب هنگام که خواب هستند و گوشی را به حال خودش رها کرده اند به میزان 20 تا 40 درصد از شارژ باتری شان کم می شود. اکنون گزارش هایی بدست ما رسیده است که می گوید این امکان وجود دارد که در مدت زمان 30 دقیقه میزان شارژ باتری گوشی های آیفون تا 50 درصد هم کاهش پیدا کند. علاوه بر این ، گفته می شود که گوشی حتی با وجود اینکه از حالت Slow Mode هم بهره می برد اما خیلی زود شارژ می شود. در این صورت ممکن است که گوشی های آیفون میزان شارژ شدن باتری گوشی را درست نشان ندهند که به همین دلیل است که گوشی تند تند شارژ باتری را خالی می کند و خیلی سریع هم شارژ می شود.

در زیر نظر یکی از کاربران گوشی های آیفون را می خوانیم که با همین مشکل رو به رو شده است:

آیفون SE 2020 من هر روز بدتر می شود. برای چند هفته اخیر ، در 5 یا 6 ساعت حالت بکاری (idle) بین 5 درصد از شارژ باتری کاهش پیدا می کرد. مورد عجیب دیگر این است که ، در زمان شارژ کردن گوشی ، گوشی خیلی داغ می شود و زود هم شارژ می شود ، انگار که گوشی حالت فست شارژ دارد. اما من از یک شارژر 5 واتی استفاده می کنم. این اتفاق پس از بروزرسانی گوشی به iOS 14.2 برای من رخ داد.

این مشکل اغلب برای گوشی های قدیمی تر آیفون مانند آیفون XS ، آیفون 7 یا آیفون 6s و آیفون SE رخ می دهد. همچنین ، دارندگان مدل های 2018 از تبلت های iPad Pro که دستگاه خود را به سیستم عامل iPadOS 14.2 آپدیت کردند هم این مشکل را گزارش کرده اند. امید است که اپل زودتر دست به کار شود و مشکل را در نسخه 14.3 از سیستم عامل iOS و iPadOS حل نماید که به نظر می رسد به زودی این اتفاق خواهد افتاد.

اگر شما هم دارنده یکی از گوشی های آیفون یا تبلت های iPad هستید و هنوز گوشی خودتان را به نسخه 14.2 از سیستم عامل های iOS یا iPadOS بروزرسانی نکرده اید ، بهتر است دست نگاه داشته و اندکی برای انتشار نسخه جدید فریمور دستگاه تان صبر کنید.

کمی از iOS و iPadOS نسخه 14.2 بدانید

نسخه 14.2 iOS کار دست اپل داد: کاهش 50 درصدی شارژ باتری در نیم ساعت

بعد از مدت ها تست و آزمایش های مختلف ، اپل بلاخره نسخه 14.2 از دو سیستم عامل iOS و iPadOS را هفته ها پیش منتشر ساخت. این فریمور جدید مجموعه تغییرات فزاینده ای را بر روی دستگاه های متناسب با آن ایجاد می کند ، زیرا عمده ترین آنها برای بار چهاردم بروز شده اند. باید بدانید که هر دو سیستم عامل iOS و iPadOS کاملا شبیه به هم هستند ، اما مورد دوم دارای برخی ویژگی ها و تغییرات مخصوص تبلت های شرکت اپل است.

سیستم عامل جدید یک ویژگی تشخیص موسیقی را به مرکز کنترل اضافه می کند و در نهایت اپلیکیشن Shazam را با خود سیستم عامل یکپارچه می کند. اگر اطلاع نداشته اید ، اپل مدتها پیش این شرکت را خریداری کرده است. با کلمات ساده ، می توانید موسیقی ای را که در محیط پخش می شود به وسیله ای نبرنامه تشخیص دهید. علاوه بر این ، شزم به ما این امکان را می دهد تا موسیقی را که در برنامه ها ، فیلم ها یا ویدیو های خاص پخش می شود ، تشخیص دهیم.

همچنین به روزرسانی ویجت “Now Playing” برای مرکز کنترل معرفی شده است. این ویجت موسیقی که به تازگی پخش شده است را نمایش داده خواهد داد. پشتیبانی از ویجت ها یکی از جدید ترین موارد تازه در سیستم عامل iOS 14 است. به همین دلیل ، ما انتظار داریم که اپل در بهبود و معرفی ویجت های تعاملی با میانبر های مفید بهتر از قبل عمل کند و تعدادشان را نیز افزایش دهد . علاوه بر این ، در جدید ترین به روزرسانی این سیستم عامل ، رابط کاربری جدیدی برای AirPlay در نظر گرفته شده است. اکنون این سیستم عامل از قابلیتی به نام “تشخیص مردم” بهره می برد.

این ویژگی تشخیص می دهد که فرد تا چه اندازه از شما فاصله دارد. خوب ، این ویژگی خوبی است برای این روزها که جهان گرفتار ویروس کووید-19 شده است زیرا متخصصان اظهار می کنند بهتر است حداقل 1 متر از دیگر افراد فاصله داشته باشید. اپل بار دیگر ویژگی را ارائه داده است که کاملا به درد زندگی واقعی و امروزی ما می خورد. اگر با watchOS آشنا باشید ، می دانید که در آخرین به روزرسانی ، این شرکت یک دستیار شستشوی دست را راه اندازی کرده است. ویژگی دیگری که همه گیری ویروس کرونا باعث ایجادش شده است.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here