گوگل در چند نسخه اَخیر پلی استور قابلیت هایِ جدیدی را در دسترس کاربران قرار داده است، که البته بیشتر این قابلیت ها با تغییرات ظاهری همراه شده اند و به نحوی استفاده از پلی استور گوگل را برایِ کاربران راحت تر میکند. حال نسخه 8.0 پلی استور گوگل در راه است، که باز هم چنین ویژگی منحصر به فردی را با خود به همراه دارد.

بروزرسانی هایِ پلی استور معمولاً ابتدا برایِ نسخه بتایِ این برنامه منتشر میشوند و پس از چندی که مورد آزمایش قرار گرفتند برایِ نسخه اصلی نیز منتشر میشوند. حال نسخه 8.0 چند روزی است که در نسخه بتا به سر میبرد و با خود قابلیت هایِ جذابی به همراه دارد که به زودی به نسخه اصلی راه خواهد یافت.

در حال حاضر برایِ مشاهده تغییرات هر برنامه کاربر باید وارد صفحه هر برنامه شود و تغییرات آنرا مشاهده کند. اما اَکنون گوگل در نظر دارد دسترسی کاربران به تغییرات را بسیار ساده تر کند. در نسخه 8.0 پلی استور گوگل، گزینه ای در کنار گزینه آپدیت وجود دارد که با لمس کردن آن لیست تغییرات برنامه ها در همین صفحه اصلی به کاربر نمایش داده میشود.

گوگل اذعان میکند که این بروزرسانی هم اَکنون در برخی از مناطق دنیا در قالب نسخه اصلی نیز در دسترس کاربران قرار دارد و به زودی برایِ تمامی کاربران گوشی هایِ اَندرویدی در سراسر دنیا در دسترس قرار خواهد گرفت. فعلاً حرفی از سایر ویژگی هایِ این نسخه زده نشده است، اما قطعاً با بهبودهایِ زیادی در این نسخه مواجه خواهیم بود.

منبع: