AOSP
سونی نسخه AOSP اندروید 5 را برای مدل های اکسپریا Z1، Z2 و Z3 آماده انتشار کرد. رام AOSP یا همان Android Open Source Project این دستگاه ها بر اساس سورس خام ارائه شده توسط گوگل ساخته شده است. سونی اعلام کرده است که در هفته جاری نسخه AOSP این رام ها را منتشر خواهد کرد.

اگر شما بی صبرانه منتظر استفاده از اندروید 5 بر روی گوشی خود هستید فقط کمی انتظار کافیست تا لذت کار با آب نبات چوبی را تجربه کنید. سونی وعده داده به زودی فایل های باینری مورد نیاز را در اختیار توسعه دهندگان قرار میدهد تا کار ساخت رام های سفارشی توسط توسعه دهندگان آغاز شود.

به نظر میرسد سونی به صورت کاملا جدی سعی در اجرای اندروید 5 بر روی اسمارت فون های خود دارد. روز گذشته نیز خبری مبنی بر ارائه این نسخه برای کاربران داوطلب در سوئد به منظور آزمایش لالی پاپ بر روی دستگاه های اکسپریا منتشر شد. همه این ها نشان از برنامه ریزی مناسب سونی در راستای انتشار نسخه های رسمی و غیر رسمی از اندروید 5 برای گوشی های اکسپریا دارد که امیدوارم این برنامه ها با موفقیت به عمل تبدیل شوند.

سونی همچنین یک ویدئوی کوتاه از اجرای اندروید 5 بر روی 3 دستگاه نامبرده را نیز منتشر کرده است. این ویدئوی کوتاه و جالب را میتوانید از ویدئو سنتر سایت تخصصی اکسپریا مشاهده کنید.

 

AOSP

ویدئوی اجرای اندروید ۵ بر روی اکسپریا Z1، Z2 و Z3