کوالکام بالاترین نسل از چیپست های خود را در سری 800 تولید و عرضه میکند. چیپست هایی که در دل گوشی ها و تبلت های پرچمدار اندرویدی قرار میگیرند. اسنپدراگون 845 آخرین چیپست کوالکام در این خانواده است که سال 2018 در پرچمداران اندرویدی مورد استفاده قرار گرفت. شایعات در خصوص نام بعدی چیپست کوالکام حکایت از آن داشتند که اسنپدراگون 855 جایگزین اسنپدراگون 845 خواهد شد اما امروز یک خبر جدید تمام این شایعات را رد کرد.

اطلاعات زیادی تا این لحظه از نسل بعدی چیپست کوالکام در دست است اما نام آن هنوز قطعی نیست. نامی که به نظر میرسد اسنپدراگون 855 نخواهد بود و به جای آن کوالکام از نام اسنپدراگون 8150 استفاده خواهد کرد. در واقع کوالکام سیاست نامگذاری خود در چیپست های موبایل را به نظر تغییر خواهد داد.

اسنپدراگون 8150 هم اکنون در یک دیوایس اندرویدی با نسخه اندروید 9.0 تاییدیه بلوتوث را بدست آورده است. اسنپدراگون 8150 یا همان اسنپدراگون 855 سابق، از معماری 7 نانومتری برخوردار خواهد بود و مهمتر از همه، پشتیبانی از شبکه های 5G را هم به همراه خواهد داشت. شاید این مورد مهمترین دلیل برای کوالکام باشد تا این چیپست را به عنوان نقطه عطفی در چیپست های خود دانسته و ترتیب جدیدی در نامگذاری آن برگزیده باشد.