BN-KB754_sonywa_G_20150830230536
یک سال از معرفی نسل سوم ساعت هوشمند سونی میگذرد و کم کم نیاز به معرفی یک نسل جدید و قدرتمند تر احساس میشود. سونی سال گذشته و در همین روزها Smartwatch 3 را از خود به نمایش گذاشت. با گذشت یک سال حالا زمزمه هایی از احتمال معرفی یک ساعت جدید از جانب سونی به گوش میرسد.

هرچند بعید به نظر میرسد ساعت هوشمند جدید سونی به این زودی معرفی گردد اما اخباری موثق از آن میتواند بسیار جالب توجه باشد. به نظر میرسد ساعت هوشمند بعدی سونی با ایده ای خلاقانه در هم آمیخته باشد.

شاید یکی از ایرادات ساعت های هوشمند، سنگین بودن و بزرگ بودن بدنه است. چرا که قرار دادن سخت افزاری قوی در یک محیط کوچک کار آسانی نیست و نیازمند آن است که قسمت هسته ساعت ابعادی بیش از حد یک ساعت معمولی را داشته باشید. اما سونی برای این مشکل راه چاره ای اندیشیده است.

از سونی خبر میرسد این شرکت قصد دارد تا در یک اقدام جالب و خلاقانه بخشی از سخت افزار ساعت را در درون بند قرار دهد. ساعت هوشمند جدید سونی با نام Wena شناخته میشود و طرح اولیه آن نیز توسط یک برنامه کارآفرینی به مدیریت کازو هیرای ارائه شد و هم اکنون نیز توسعه دهندگان در حال کار بر روی این طرح هستند تا آن را به مرحله اجرا برسانند. گفته میشود این ساعت هوشمند مراحل پایانی ساخت خود را سپری میکند و به زودی در ژاپن به عنوان اولین کشور عرضه خواهد شد.
Front_Silver_Chrono_800.0

design_material.0
Wena برخلاف ساعت های قبلی سونی، شباهت زیادی به ساعت های سنتی دارد که در نگاه اول تفاوت آن با ساعت های معمولی قابل تشخیص نیست. هنوز زمان معرفی و عرضه این ساعت مشخص نیست اما برای آن حدود قیمت 300 دلاری تعیین شده است.

منبع: