هدفون حرفه ای MDR-1A یکی از هدفون های حرفه ای و قدرتمند سونی است که در سال 2014 معرفی و به بازار عرضه شد. این هدفون که در کشور ایران هم در دسترس علاقه مندان قرار گرفته بود، در دسته هدفون های Hi-Res سونی قرار میگیرد.

سونی بعد از چهار سال، نسل جدید این هدفون را با نام MDR-1AM2 در نمایشگاه CES 2018 معرفی کرد. این هدفون علاوه بر بهینه سازی مدل قبل تعدادی از ویژگی های جدید و پیشرفته را وارد خانواده هدفون های حرفه ای 1A کرده است.

هدفون MDR-1AM2 طبق معمول فناوری صدای پیشرفته Hi-Res را در اختیار دارد. سونی از نظر ظاهری هم دستی به سر و روی هدفون MDR-1AM2 کشیده و سری های آن را سبک تر و نرم تر ساخته تا با قرار دادن بر روی گوش احساس راحت تری به کاربر منتقل کند. هدفون MDR-1AM2 به یک درایور جدید 40 میلی متری مجهز است که امکان دریافت صدای با پهنای باند بالا را فراهم میکند.

دانا لاراسا، مدیر و رئیس بخش صوتی و تصویری موبایل، سرگرمی و صدا در سونی الکترونیک در آمریکای شمالی گفت: “در سونی، ما متعهد به آوردن صدا با کیفیت بالا برای مصرف کنندگان است.” MDR-1AM2 با احترام به هدفون های کلاسیک سونی، این تعهد را میدهد که پخش موسیقی را برای دستیابی به بالاترین لذت موسیقی ارائه کند. این هدفون از بهار امسال با قیمت 300 دلار عرضه خواهد شد.