gsmarena_001
کمپانی کورنینگ نسل جدید شیشه های مقاوم خود را مخصوص صفحه نمایش اسمارتفون ها و تبلت ها معرفی کرد. این شیشه همچنان تحت نام تجاری گوریلا گلس و با نام کامل Gorilla Glass 4 ساخته شده است.

به اعتقاد سازنده این شیشه 80% مقاوم تر از نسخه قبل خود میباشد و میتوانید در برابر افتادن از ارتفاع 1 متری به خوبی مقاومت کند. این در حالی است که نسخه چهارم از شیشه های مقاوم گوریلا نسبت به نسل سوم آنها نازکتر شده است. ضخامت نسل سوم شیشه های گوریلا 0.7 میلی متر بوده که ضخامت Gorilla Glass 4 تنها 0.4 میلی متر است. مقاومت بیشتر در عین ضخامت کمتر برای کمپانی کورنینگ یک موفقیت بزرگ محسوب میشود.

شیشه های گوریلا گلس معمولا در بسیاری از اسمارت فون های امروزی مورد استفاده قرار میگیرند. سونی تا به امروز در اکسپریا SP و اکسپریا J از این شیشه ها استفاده کرده است. با وجود محبوبیت بالای این شیشه اما سونی یکی از معدود کمپانی هایی است که تمایلش را به سمت شیشه های مقاوم Dragontrail کشانده و در مدل های مختلفی از اسمارت فون های خود از جمله اکسپریا Z، اکسپریا Z1، اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3 از این شیشه ها استفاده کرده است. هر چند که باید به این لیست اکسپریا Active سونی اریکسون را نیز اضافه کنیم که یک مدل بسیار مقاوم در برابر ضربات به حساب می آید.

در ادامه میتوانید یک ویدئو تبلیغاتی کوتاه از معرفی گوریلا گلس 4 و تست هایی که بر روی آن به عمل آمده را تماشا کنید.

 

Gorilla-Glass-4-hands-710x416

معرفی Gorilla Glass 4