Sony_Xperia_Z3_review-4
همانطور که با ترتیب نام گذاری اسمارت فون های اکسپریا آشنا هستید، سونی اسمارت فون های هر نیم سال را با یک عدد نام گذاری میکند. از ابتدای سال 2015 عدد 4 برای نام گذاری گوشی های سونی استفاده شد و در این مدت از هر خانواده یک گوشی هوشمند با این عدد معرفی و به بازار عرضه شد.

اولین گوشی های هوشمند سونی در سال جاری اکسپریا E4 و اکسپریا E4g بودند که در بهمن ماه به نمایش گذاشته شدند. پس از آن کنگره جهانی موبایل میزبان اکسپریا M4 Aqua بود تا جدیدترین میان رده سونی در سال جاری با محوریت مقاومت در برابر آب معرفی شود.

بعد از اکسپریا M4 Aqua نوبت به اکسپریا Z4 بود تا خود را نمایش دهد. البته اتفاقاتی در این مقطع رخ داد تا باعث شود این دستگاه در بازارهای جهانی با نامی دیگر عرضه گردد. بدین ترتیب در خرداد ماه اکسپریا Z3 Plus به عنوان جایگزین اکسپریا Z4 به بازارهای جهانی راه یافت.

فبلت اکسپریا C4 که همانند نسل قبلی خود دارای یک دوربین 5 مگاپیکسلی با فلاش در قسمت جلو است در نیمه های سال معرفی شد تا به این ترتیب جمع اعضای گوشی های نیم سال اول سونی تکمیل گردد.

سونی هر یک از گوشی های هوشمند نامبرده را در یک رده قیمتی و با یک قابلیت محوری ارائه کرده است. اکسپریا E4 در سطح ارزان قیمت ترین گوشی های بازار قرار دارد. اکسپریا E4g نیز یک مدل ارتقا یافته از اکسپریا E4 است که با هدف پشتیبانی از شبکه های 4G وارد میدان شد. اکسپریا M4 Aqua میان رده ای است که در زیر سایه پرچمداران سونی و با محوریت مقاومت در برابر آب حاضر شده است. اکسپریا C4 نیز یک اسمارت فون سلفی و در نهایت اکسپریا Z3 Plus هم پرچمدار سونی در سال جدید لقب گرفته است.

طبیعی است که اگر بخواهیم بهترین گوشی هوشمند سونی در سال جاری را تا به اینجای کار مشخص کنیم اکسپریا Z3 Plus بدون شک لقب برترین و بهترین گوشی هوشمند سونی را بدست می آورد. اما در این نظرسنجی پنج اسمارت فون معرفی شده در نیم سال اول از نظر کارایی، قیمت و محبوبیت مورد ارزیابی قرار میگیرند. به نظر شما کدامیک از اسمارت فون های زیر از نظر در سطح قیمتی خود موفق تر بوده و انتخاب مناسبتری برای خرید در رده خود خواهد بود.

موفق ترین گوشی سونی در نیم سال اول 2015

نتایج

Loading ... Loading ...