xperia-z5-premium (1)
ممکن است شما امروز یک خودرو خریداری کنید و یک سال بعد آن را با اندکی کاهش قیمت واگذار کنید. یا این که زمین یا خانه ای بخرید و چند سال بعد با قیمتی بسیار بیشتر از قیمت خرید بفروش برسانید. اما در حوزه تکنولوژی اصلا این گونه نیست.

در بین محصولات فعال در حوزه تکنولوژی شاید هیچ شاخه ای مثل گوشی های موبایل با افت قیمت همراه نباشند. این که شما امروز یک گوشی هوشمند را با قیمت بسیار بالا خریداری میکنید هیچ تضمینی نیست که چند ماه بعد قیمت آن دستگاه حتی به نصف قیمت خرید برسد.

در این میان گوشی های گران قیمت یا به اصطلاح پرچمدار، به خاطر اینکه همیشه باید در عرصه رقابت حاضر باشند، بیشتر از همه قربانی کاهش قیمت میشوند. به طور مثال یک گوشی هوشمند که امروز 2 میلیون تومان قیمت دارد را، ممکن است سه ماه بعد با قیمت 1.5 میلیون تومان در بازار مشاهده کنید. برای آنهایی که گوشی های خود را در اولین روزهای ورود به بازار تهیه میکنند، کاهش قیمت بعد از گذشت مدتی برای آنها بسیار ناراحت کننده است. اما برای دسته دوم که منتظر تعادل قیمت دستگاهِ مورد نظر خود هستند هیچ چیزی شیرین تر از کاهش قیمت نیست.

مثل یکشنبه های هر هفته، امروز هم با یک نظرسنجی از شما دعوت میکنیم تا پاسخ به سوالِ زیر را بدهید. آیا با افت قیمت پرچمداران سونی بعد از مدت زمانی خاص موافقید؟

آیا با افت قیمت پرچمداران سونی بعد از مدت زمانی خاص موافقید؟

نتایج

Loading ... Loading ...