فناوری هایی که امروز در گوشی های هوشمند مشاهده میکنیم، برای این که به جایگاه فعلی خود برسند، مراحل زیادی را طی کردند. روزی دوربین در یک تلفن همراه قابلیتی عجیب و البته جدید بود اما امروز مشاهده میکنیم که دوربین به یک نیاز اولیه در تلفن های همراه تبدیل شده است.

در سال های اخیر تکنولوژی های جدیدی به عرصه گوشی های هوشمند وارد شده است. سنسور اثر انگشت یا عنبیه چشم، درگاه USB از نوع C، فیلمبرداری با رزولوشن 4K و … از جمله قابلیت هایی هستند که یا به تازگی در گوشی های هوشمند فراگیر شدند و یا تازه در حال فراگیر شدن هستند.

به طور حتم وقتی یک قابلیت جدید به گوشی های هوشمند وارد میشود، در ابتدا با مشکلات عدیده ای همراه است. هیچ گاه کیفیت و عملکرد سنسورهای اثر انگشت در گوشی های هوشمند چند سال قبل با گوشی های هوشمند امروزی قابل مقایسه نیستند. به همین ترتیب حسگر عنبیه چشم نیز راه زیادی برای اثبات خود در پیش دارند. یا مثلا درگاه یو اس بی Type-C هر چند که ویژگی های مثبت فراوانی دارد اما تا زمانی که به طور کامل فراگیر نشده دردسرهایی هم دارد. دردسرهایی نظیر کمبود شارژرهای سازگار با گوشی که شما را ناچار میکند همواره یک شارژر با پورت Type-C همراه داشته باشید.

به هر حال ویژگی های جدید، جدا از جذابیت هایی که دارند دردسرهایی هم دارند. سونی یکی از کمپانی هایی است که سعی میکند تا یک فناوری مسیر توسعه خود را طی کرده به ثبات برسد، سپس از آن در تلفن های هوشمند اکسپریا استفاده کند. نظرسنجی این هفته کمی متفاوت تر از نظرسنجی های گذشته است، چرا که قصد دارد تا ارزش تکنولوژی های جدید را از منظر شما نگاه کند. شما به عنوان دنبال کننده گوشی های هوشمند روز، آیا حاضر به تجربه تکنولوژی هایی که در مرحله آزمون و خطا قرار دارند هستید؟ تکنولوژی هایی که جدید هستند اما استفاده از آنها سختی هایی را هم به دنبال دارد. این نظرسنجی بدون گزینه در نظر گرفته شده تا دیدگاه شما را کاملتر دریافت کند. پس در قسمت دیدگاه ها نظر خود را با ما در میان بگذارید.