در سال های اخیر یکی از بخش هایی که در گوشی های هوشمند با رشد قابل توجهی همراه بوده رزولوشن صفحه نمایش است. در سال 2012 صفحه نمایش HD در پرچمداران اندرویدی مرسوم بود. در سال 2013 شرکت ها به سمت صفحه نمایش FHD کوچ کردند و یکی دو سال بعد از آن نیز استفاده از صفحه نمایش های QHD در پرچمداران فراگیر شد.

البته کار به اینجا ختم نمیشود و مدتی است که پای صفحه نمایش 4K نیز به گوشی های هوشمند وارد شده است. این رزولوشن اما چندان فراگیر نبوده و تا به امروز تنها دو گوشی هوشمند در دنیا هستند که به این صفحه نمایش مجهز شدند که از قضا هر دو نیز تحت عنوان اکسپریا از سونی هستند.

در روزهایی به سر میبریم که گوشی های هوشمند به اصطلاح پرچمدار، از صفحه نمایش HD گرفته تا 4K را پیش روی مشتریان قرار میدهند. اپل هنوز صفحه نمایش HD با رزولوشن عجیب خود را مناسب اسمارت فون 4.7 اینچی آیفون میداند. صفحه نمایش FHD و QHD در بسیاری از گوشی های هوشمند پرچمدار امروزه استفاده میشود و 4K با نام هایی از قبیل اکسپریا XZ Premium و Z5 Premium معرف حضور ماست.

طبق روال یکشنبه ها این بار نظرسنجی هفته خود را به این موضوع اختصاص داده ایم. به نظر شما ایده آل ترین رزولوشن صفحه نمایش برای یک گوشی هوشمند 5 تا 5.5 اینچی کدام است.

مناسب ترین رزولوشن صفحه نمایش چیست؟

نتایج

Loading ... Loading ...