Sony-Xperia-Z5-camera-AA-840x478
فیلم برداری با کیفیت Full HD از سال 2012 در گوشی های اکسپریا رواج پیدا کرد و امروزه تقریبا تمامی گوشی های اکسپریا حداقل این کیفیت را در اختیار کاربر برای ضبط ویدئوها قرار میدهند.

سونی از سال 2014 و با اکسپریا Z2، فیلم برداری با کیفیت 4K را نیز به گوشی های خود وارد کرد و بعد از آن تمامی گوشی های هوشمند سری Z و حتی میان رده هایی مثل اکسپریا M5 نیز این ویژگی را در خود جای دادند. با این حال هنوز بسیاری معتقدند فیلم برداری با کیفیت 4K در گوشی های هوشمند جنبه تبلیغاتی داشته و ویدئوهای 1080 را به آن ترجیح میدهند.

در حال حاضر بسیاری گوشی های فعلی از خانواده اکسپریا، فیلم برداری با رزولوشن 4K، رزولوشن 1080×1920 با سرعت 60 فریم و 1080×1920 با سرعت 30 فریم را پشتیبانی میکنند. با این حال هر کدام از این سه حالت بر دیگری برتری هایی دارند که کاربران را به سمت خود دعوت میکنند.

فیلمبرداری با سرعت 4K رزولوشن بالاتری را در اختیار کاربر قرار میدهد که به همین خاطر ویدئوها را با وضوح بیشتر و جزئیات بالاتر نشان میدهد. فیلم برداری فول اچ دی با سرعت 60 فریم بر ثانیه، به خاطر فریم های بیشتر در زمان حرکت دوربین افت کیفیت کمتری دارد و در نهایت فیلم برداری 30 فریم نیز تنها حالتی است که لرزشگیر سونی در حالت intelligent فعال میشود. پس هر کدام نسبت به دیگری یک وجه برتری دارد که میتواند شانس استفاده از آنها را در هر حالت بیشتر کند.

حال امروز مثل یکشنبه های هر هفته نظرسنجی خود را به این موضوع اختصاص میدهیم. شما برای ضبط ویدئوهای خود از کدام حالت استفاده میکنید؟ در صورت پشتیبانی گوشی شما از 4K آیا انتخاب شما این کیفیت است؟ یا Full HD را انتخاب میکنید؟ در این صورت سرعت 30 فریم یا 60 فریم بیشتر مورد توجه شما است؟ یا این که در نهایت هیچکدام! به خاطر کاهش حجم ویدئوها ترجیح میدهید ویدئوهای خود را با کیفیت 720 ضبط کنید؟

شما از چه حالتی برای فیلمبرداری در گوشی های اکسپریا استفاده میکنید؟

نتایج

Loading ... Loading ...