xperia-xz-6
سونی یکی از اولین کمپانی هایی بود که بدنه شیشه ای را به گوشی های هوشمند وارد کرد. اکسپریا Z اولین اسمارت فون سونی با بدنه شیشه ای بود که تا اکسپریا Z5 این طراحی ادامه پیدا کرد.

اما سونی با شروع سال 2016 و کنار گذاشتن سری Z، طراحی شیشه ای را در انحصار این خانواده قرار داد و از بدنه فلزی برای گوشی های سری X استفاده کرد. البته بدنه فلزی در گوشی های هوشمند اتفاق تازه ای نیست اما حالا در خانواده اکسپریا جای بدنه شیشه ای را گرفته است. در کنار بدنه شیشه ای و فلزی، بدنه پلاستیکی نیز از گذشته تا امروز در گوشی های هوشمند به کار رفته بود که البته این روزها بیشتر در مدل های میان رده و ارزان قیمت کاربرد دارد.

وقتی سونی طراحی شیشه ای سری Z را کنار زد و در سری X از طراحی فلزی استفاده کرد، مخالفان و موافقان زیادی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. مثل یکشنبه های هر هفته با یک نظرسنجی به پاسخی که دنبال آن هستیم خواهیم رسید. نظر سنجی در مورد جنس بدنه در گوشی های اکسپریا که کدام نوع بیشتر مورد پسند قرار میگیرد.

اگر بخواهیم دقیقتر به این موضوع نگاه کنیم، هر کدام از این ها مزایا و معایبی دارند. پس در ابتدا نگاهی به مهمترین مزایا و معایب این سه خواهیم انداخت.

بدنه پلاستیکی
مزایا: سبک بودن
معایب: کیفیت پایین، خش پذیری بالا، رنگ پریدگی

بدنه شیشه ای
مزایا: شکیل بودن، مقاومت نسبی در برابر خط و خش
معایب: حساسیت بالا در برابر ضربه و احتمال شکستن

بدنه فلزی
مزایا: مقاومت در برابر ضربه، انتقال سریعتر حرارت به خارج از دستگاه
معایب: خش پذیری بیشتر نسبت به شیشه

همانطور که مشاهده میکنید، هر سه مزایا و معایبی دارند که در مقابل دیگران آنها را برتر کرده است. حال با این حساب، شما کدام جنس بدنه را برای گوشی های سونی میپسندید؟ حدالامکان دلیل انتخاب خود را نیز برای ما شرح دهید.

شما کدام جنس بدنه را برای گوشی های سونی میپسندید؟

نتایج

Loading ... Loading ...