sony-xperia-z5-sim-sd-2-w782
اگر با ما همراه بوده باشید حتما میدانید که روزهای یک شنبه هر هفته به منظور آشنایی بیشتر با سلایق و نیازهای کاربران سایت تخصصی اکسپریا، ما یک نظرسنجی انجام میدهیم. امروز قصد داریم تا به یکی از بزرگترین دغدغه های کاربران، یعنی گوشی های دو سیم کارت و تک سیم کارت از زاویه ای دیگر نگاهی داشته باشیم.

سونی از سال 2012 تولید اسمارت فون های اکسپریا با دو سیم کارت را آغاز کرد. در اول راه سونی مدل های ارزان قیمت را از این ویژگی بهره مند کرد و کم کم قابلیت دو سیم کارته بودن را به اسمارت فون های میان رده نیز وارد کرد. در سال 2014 برای اولین بار با اکسپریا Z3 سونی نسخه دو سیم کارت را برای یک پرچمدار به کار برد تا از آن روز به بعد تمامی پرچمداران اکسپریا در دو نسخه تک و دو سیم کارته عرضه شوند.

شاید اگر بخواهیم موشکافانه به این ماجرا نگاهی کنیم، اولین تجربه اسمارت فون های دو سیم کارته از خانواده Z با اندکی ناعدالتی در پشتیبانی همراه بود. سونی آنطور که از اکسپریا Z3 تک سیم کارته در به روزرسانی های اولیه خود پشتیبانی کرده بود را در نسخه دو سیم کارته نکرد اما در نسل های بعدی مثل اکسپریا Z3 Plus و اکسپریا Z5 سونی هر دو دستگاه را در یک راستا و مثل هم حمایت کرد. حتی بعضاً برخی از به روزرسانی ها برای مدل دو سیم کارته زودتر از تک سیم کارت منتشر شده بود تا نشان دهد سونی تفاوتی بین نسخه های تک سیم کارت و دو سیم کارت قائل نمیشود.

با تمام این تفاصیل هنوز انتخاب یک مدل تک سیم کارت یا دو سیم کارت برای بسیاری از کاربران یک دغدغه بزرگ در هنگام خرید به حساب می آید. شما اگر قصد خرید یکی از گوشی های اکسپریا را داشته باشید ترجیح میدهید نسخه تک سیم کارته را خریداری کنید یا دو سیم کارت؟ البته که نسخه تک سیم کارت به طور رسمی در ایران یافت نمیشود اما این نظرسنجی میتواند نتیجه ای جالب به همراه داشته باشد.

شما کدام مدل از گوشی های اکسپریا را بیشتر ترجیح میدهید؟

نتایج

Loading ... Loading ...