در روزهای کوتاهِ باقی مانده تا معرفی جدیدترین پرچمدار سونی موبایل، یکی از بحث های داغ در مورد تغییرات احتمالی این دستگاه، گذر از نسبت قدیمی صفحه نمایش و ورود به وادی جدید است. نسبت صفحه نمایش 16:9 سال ها به عنوان یک استاندارد در گوشی های هوشمند از جمله سونی شناخته شده بود، اما به تازگی استاندارد 18:9 در حال فراگیر شدن است که سونی موبایل نیز احتمال ورود به این استاندارد را دارد.

اصلا نسبت صفحه نمایش چیست؟ برای آنهایی که با این اصطلاحات آشنایی ندارند یک توضیح مختصر میدهیم. در حال حاضر تمامی گوشی های هوشمند اکسپریا دارای نسبت صفحه نمایش 16:9 هستند. به طور مثال صفحه نمایش گوشی شما دارای رزولوشن 1920×1080 هست. اگر طول 1920 پیکسلی را عدد 16 در نظر داشته باشیم، به همان نسبت عرض آن عدد 9 خواهد شد. یا به عبارت دیگر طول صفحه نمایش مقداری کمتر از دو برابر عرض صفحه نمایش است. در حالی که نسبت 18:9 یعنی طول صفحه نمایش دو برابر عرض صفحه نمایش باشد. یعنی اگر عرض آن همان 1080 باشد، طول به 2160 پیکسل میرسد.

صفحه نمایش های 18:9 طبیعتاً به خاطر طول بیشتر عریضتر از صفحه نمایش های 16:9 هستند. امروزه بسیاری از شرکت ها به سراغ این استاندارد رفتند، در حالی که سونی هنوز برای کوچ کردن به این سمت مقاومت میکند. البته خبرها و شایعات زیادی حکایت از آن دارند که سونی نیز در همین نمایشگاه پیش رو به سراغ استاندارد 18:9 خواهد رفت.

ما در حال حاضر با دو استاندارد رو به رو هستیم. هنوز استاندارد 16:9 در بین کاربران طرفدار زیادی دارد و از طرف دیگر، بسیاری از کاربران نیز به دنبال تغییرات بوده و استاندارد 18:9 را میپسندند. شما جزو کدام دسته هستید؟ برای پرچمدار جدید سونی که به زودی معرفی میشود، کدام استاندارد صفحه نمایش را میپسندید؟

شما کدام استاندارد صفحه نمایش را بیشتر میپسندید؟

نتایج

Loading ... Loading ...