سونی در کنگره جهانی موبایل امسال پرده از 4 گوشی هوشمند برداشت. اکسپریا XA1، اکسپریا XA1 Ultra، اکسپریا XZs و اکسپریا XZ Premium. در این بین، سونی 2 گوشی میان رده قدرتمند معرفی کرد، که یکی از آنها جایگزین خَلَفِ گوشی اکسپریا XA، اکسپریا XA1 است. این گوشی هوشمند با یک ارتقایِ بسیار مناسب آمده است که جایگزین گوشی محبوب اکسپریا XA شود.

معرفی شدن جایگزین برایِ گوشی اکسپریا XA تقریباً محتمل بود، چون بر اساس برنامه ریزی هایِ سونی ما تا سال 2018 با برند X مواجه خواهیم بود و با توجه به نیازهایِ بازار، پیش بینی میشد که نمونه جدیدتری از گوشی موفق و محبوب اکسپریا XA معرفی و راهی بازارهایِ جهانی شود، که همینطور هم شد و اکسپریا XA1 متولد شد.

سونی نهایت تلاش خود را در ارتقایِ این گوشی هوشمند به کار بسته است و سعی کرده است از طراحی گرفته تا سخت افزار و نرم افزار، همه چیز را بهبود بخشد. در بخش طراحی، همانطور که میدانید سونی از طراحی اولین پرچمدار خانواده X، گوشی اکسپریا XZ برایِ این گوشی بهره گرفته است و شباهت کُلی بسیار زیادی بین فلسفه طراحی این 2 گوشی میتوان یافت.

در بخش سخت افزار، سونی دست به استفاده از چیپست قدرتمندتری در نمونه ارتقا یافتۀ امسال زده است و میزان حافظه رم را نیز با افزایش مناسبی همراه ساخته است، که قطعاً در تجربه کاربری تأثیر بسزایی دارد. از طرفی، امکانات و ویژگی هایِ نرم افزاری گوشی هایِ سری 2017 سونی نیز به این گوشی هوشمند آمده اند، تا همه چیز برایِ یک تجربه شیرین فراهم باشد.

این گوشی هوشمند پس از معرفی در کنگره جهانی موبایل 2017، نهایتاً در ماه آوریل وارد بازارهایِ اروپایی شد و سپس کم کم راه خود را به کشورهایِ دیگر باز کرد. اولین کشورهایی که میزبان این گوشی هوشمند بودند، طبق معمول بازار کشورهایِ اروپایی بودند و سپس با ورود به شرق آسیا، این گوشی هوشمند به بازار کشور عزیزمان ایران نیز نزدیک شد.

سونی موبایل امسال در مراسمی اختصاصی که در دُبی برگزار شد، این گوشی هوشمند را در کنار 2 برادر دیگر خود برایِ بازار خاورمیانه و آفریقا معرفی کرد و نهایتاً در نیمه هایِ اردیبهشت 1396 هجری شمسی، پایِ این گوشی هوشمند به بازار کشورمان رسید. هم اَکنون این گوشی هوشمند با گارانتی رسمی و با قیمتی بسیار معقول در کشور ما موجود است.

طبق سنت همیشگی، سایت تخصصی اکسپریا به محض دریافت این گوشی هوشمند آنرا مورد بررسی تخصصی قرار داده است. اگر اکسپریا XA1 برایِ شما جذاب است یا قصد خرید آنرا دارید، توصیه میکنیم این بررسی تخصصی را از دست ندهید. با ما همراه باشید…

شناسنامه اکسپریا XA1
اکسپریا XA1 همچون سایر گوشی هایِ سونی در دو نسخه تک سیم کارته و دو سیم کارته با حافظه داخلی 32 گیگابایت تولیده شده است.

کد این دستگاه برای مدل هایِ تک سیم کارته G3123، G3121 و G3125 و برای مدل هایِ دو سیم کارته G3112 و G3116 است.

برای مشاهده مشخصات کامل این گوشی هوشمند بر رویِ عکس بالا کلیک کنید.