کنگره جهانی موبایل، هم اکنون در شهر بارسلون در حال برگزاری است و سونی نیز در روز گذشته همانند دیگر کمپانی های فعال در حوزه موبایل، محصولات جدید خود را به نمایش گذاشت. اکسپریا 1 به همراه سه گوشی دیگر از سونی، روز گذشته در جریان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی این شرکت معرفی شدند.

بسیاری سال 2019 را سال ورود به دنیای 5G میدانند. سونی نیز بارها در بیانیه های خود به تمرکز بر شبکه های 5G تاکید داشت. اما در روز گذشته، خبری از معرفی اکسپریا 1 با پشتیبانی از نسل پنجم تلفن همراه نبود. با این حال به نظر میرسد سونی نیز در این مورد بیکار نبوده و نسخه ای 5G از یک تلفن هوشمند را با خود به نمایشگاه امسال آورده است.

از بارسلون خبر میرسد در غرفه مربوط به سونی و کوالکام، یک گوشی از سونی با پشتیبانی از 5G در حال نمایش است. البته که این گوشی کاملاً یک نسخه اولیه است و هیچ حرفی از سخت افزار و مشخصات آن به میان نیامده است. این گوشی با نام موقت و اختصاری AG-1 در این دو غرفه نمایش داده شده است.

اینگونه به نظر میرسد که سونی هنوز برای عرضه یک تلفن 5G آماده نیست اما بعید هم نیست که در ماه های آینده یک نسخه 5G از اکسپریا 1 را به صورت رسمی معرفی کند. چیزی که مشخص است، علاقه سونی برای ورود به دنیای 5G است که به احتمال بسیار زیاد در همین سال 2019 به سرانجام خواهد نشست.

منبع: