sony-xperia-z3-355_verge_super_wide (1)

اکثر شرکت های سازنده ی اسمارت فون ها، هر سال یک پرچمدار را معرفی می کنند، اما سونی عجله ی خاصی برای رسیدن به رقیبان خود دارد و امروز بار دیگر پرچمدار خود را معرفی کرده است. این بدان معنا است که پس از اکسپریا Z1 دقیقا بعد از یک سال سومین پرچمدار سونی هم معرفی می شود.

پرچمدار جدید سونی، اکسپریا Z3 تقریبا بی عیب است.  اکسپریا Z3  با داشتن صفحه نمایش 5.2 اینچی 1080p، پردازنده ی چهار هسته ای اسناپ دراگون 801 و رم سه گیگابایتی و دوربین 20 مگاپیکسلی، این گوشی را بر همگان واجب می کند. لنز های دوربین پیشرفت زیادی داشته و با قابلیت های جدید می توانید دوباره با کیفیت 4k به تصویر برداری بپردازید.

طراحی گوشی فوق العاده شده و با پرچمدار های قبلی سونی تفاوت زیادی را کرده این در حالی است که اکسپریا Z2 و Z1 تفاوت زیادی از لحاظ ظاهری دیده نمی شد. شما اگر این اسمارت فون را در دستان خود بگیرید، دیگر محال است قید آن را زده و آن را به دست کسی دیگر بدهید. سونی موفق شده بدون عوض کردن باتری 3100 میلی آمپری، گوشی را تا حد زیادی نازک تر کند و با داشتن بدنه ی آلمونیومی نگه داری گوشی در دستانتان بسیار راحت تر می شود.

sony-xperia-z3-348_verge_super_wide

سونی مدعی شده که اکسپریا Z3 می تواند تا 2 روز بدون شارژ و با استفاده زیاد دوام آورده این در حالی است که پرچمداران قبلی سونی  به ترتیب 1.4 و 1.2 روز  در استفاده ی مکرر، دوام می آوردند. همانطور که در خبر ها هم داشتم دو رنگ مسی و رنگ عجیب ولی زیبای نقره ای مایل به خاکستری هم به این گوشی اضافه شده است.

اما نگاهی هم به اکسپریا Z3 کامپکت و تبلت اکسپریا Z3 کامپکت می اندازیم. این دو گجت جدید سونی هم نسبتا سخت افزاری مشابه با اکسپریا Z3 داشته و هر دو دارای بالاترین درجه ی IP68  برای ضد آب و ضد گرد غبار بودن هستند. هر دو گجت جدید سونی بسیار خوش دست بوده و نازکی فوق العاده جالبی را در خود می بینند. اکسپریا Z3 کامپکت را می توان خوش دست ترین اسمارت فون سونی دانست و من به شخصه این اسمارت فون را مناسب افرادی که به دنبال گوشی با اندازه ی متوسطی هستند، پیشنهاد می کنم.

sony-xperia-z3-354_verge_super_wide

یکی از اسلحه های مخفی سونی، قابلیت بازی به صورت ریموت از طریق هر سه گجت و وصل کردن آن به PS4 می باشد. شما با وصل کردن دسته از طریق بلوتوث به گوشی خیلی راحت می توانید صفحه نمایش غول پیکر خانه ی خود را به صفحه نمایش 5 اینچی تبدیل کرده و از بازی خود لذت ببرید. این برای اولین بار در بین گجت ها می باشد که شما با داشتن یک PS4 و یکی از گوشی های معرفی شده و یا حتی تبلت Z3، می توانید بازی را بر روی گوشی خود انجام دهید. این کار رقیب سونی در صنعت بازی ، یعنی مایکروسفات را به خاک خواهد نشاند.

 

sony-xz3-381_verge_super_wide sony-xperia-z3-355_verge_super_wide (1) sony-xz3-375_verge_super_wide sony-xz3-377_verge_super_wide