سونی که در سال 2009 با معرفی گوشی xperia x10 وارد دنیای اندروید شد تا الان توانسته یکی از پرفروشترین برندها با سیستم عامل اندروید بشود. حالا میخواهیم یک نگاه اجمالی به روند به روزرسانی گوشی های اکسپریا از ابتدا تا کنون بندازیم.
هیچ یک از ما روند کند به روزرسانی اولین گوشی اکسپریا را فراموش نخواهیم کرد. سونی در ماه مارس 2010 اولین اندرویدی خود را با نام اکسپریا x10 با نسخه 1.6 اندروید وارد بازار کرد و تا ماه اکتبر همان سال هیچ به روزرسانی را برای آن قرار نداد تا اینکه در ماه اکتبر بالاخره به نسخه 2.1 ارتقا پیدا کرد. پس از آن گفته شد که دیگر x10 آپدیت 2.2 را دریافت نخواهد کرد تا اینکه به یکباره به نسخه 2.3 توانست ارتقا پیدا کند.
سونی اریکسون گام محکم برای ورود به عرصه گوشی های هوشمند را در سال 2011 برداشت. در این سال سونی اریکسون با عرضه گوشی های هوشمند با مشخصات سخت افزاری قابل قبول و آپدیت های پیاپی و سریع توانست جای خود را در بین گوشی های هوشمند تثبیت کند.
و اما سال 2012. در این سال سونی بیشتر از هر سال دیگر اقدام به تولید گوشی های هوشمند با مشخصات سخت افزاری متفاوت کرده است. اما در آخرین روزهای سال خبر به روزرسانی سونی برای گوشی های 2012 و قرار نگرفتن چند گوشی در لیست و عقب افتادن به روزرسانی برای چند گوشی سطح بالاتر سونی کمی حاشیه ساز شده است.
برای آنهایی که اکسپریا اس دارند شاید روزهای تاریک به روزرسانی x10 تکرار شده است. دارندگان این گوشی که یکی از پرچمداران سونی در سال 2012 بوده باید تا آوریل سال آینده صبر کنند تا آپدیت جلی بین را دریافت کنند.
با توجه به رقابت شدید در بازار تلفنهای هوشمند این نکته شاید برای برخیها مبهم باشد که چرا گوشی هایی مثل xperia s باید دیرتر از xperia j به روزرسانی را دریافت کنند ؟
نظر شما در مورد این به روزرسانی چیست ؟ آیا این برنامه سونی ممکن است از فروش این برند در سال 2013 بکاهد ؟ باید منتظر باشیم و ببینیم در سال آینده چه اتفاقهایی می افتد.
منبع : xperiablog